Heuréka fb

Prihlásenie a registrácia

Prihlásenie Facebookom

Prihlásiť sa Facebookom

Predávame mobilné telefóny Nokia, Samsung, Sony, Prestigio a ďalšie mobily z ČESKEJ a SK DISTRIBÚCIA

Predávame lacné mobily Nokia , Samsung , Sony Ericsson , Sony , LG , HTC , BlackBerry , Apple iPhone , Aligátor , Huawei , Prestigio a ďalšie mobily z ČESKEJ DISTRIBÚCIA a SLOVENSKÝ DISTRIBÚCIA! Čo to pre vás znamená? Samá plus ... Aj na lacné mobily a tablety z CZ a SK distribúcia máte záruku originálneho software, menu v češtine aj po aktualizácii novej verzie softvéru a predovšetkým môžete Váš mobil reklamovať nielen v našich obchodoch, ale aj vo všetkých zmluvných či značkových servisoch! Nehovoriac o tom, že vám mobil samozrejme dokonale predvedieme a dáme vám na každý u nás zakúpený kúsok 100% záruku po dobu dvoch rokov priamo od výrobcu!

Zhrnutie hlavných výhod telefónov z oficiálnej slovenskej a slovenského distribúcia:

  • bezproblémový záručný servis priamo od výrobcu na akejkoľvek servisnej pobočke
  • originálny softvér v češtine
  • originálnej českej manuály
  • kompletné balenie výrobku pre náš trh

 

ČO TO ZNAMENÁ Šedý dovoz?

(Zdroj článku www.heureka.cz) Čo to znamená šedý dovoz?

"Nemusí pochádzať z ofic. Slovenskej distribúcie"?

V skratke, že tovar nepochádza od oficiálneho distribútora pre ČR, niekedy táto skutočnosť môže byť označované aj ako šedý dovoz. Tento tovar môže pochádzať z EÚ, ale aj z krajín mimo EÚ. To už záleží na konkrétnom predajcovi. Nevylučuje to, že mobil alebo tablet môže byť v slovenčine alebo s českým menu. Tovaru zo šedého dovozu môže byť upravené pre slovenský trh. Balenia sa môže líšiť od obchodného balenia u telefónov určených pre slovenský trh, môže chýbať slovenský návod alebo niektoré príslušenstvo.

Tovaru zo šedého dovozu býva lacnejšie, čo je hlavná výhoda. Hlavná nevýhoda spočíva v tom, že prístroj nie je možné reklamovať u výrobcu, ale len cez daného predajcu. Tí musia zo zákona poskytovať servis, ktorý väčšinou prebieha cez neautorizované servisy. S reklamáciami u týchto predajcov práve často bývajú problémy. Títo predajcovia niekedy mávajú v obchodných podmienkach vyhradenú dlhšiu dobu na reklamácie. Prístroj možno nechať opraviť aj v autorizovanom servise, ale túto opravu si majiteľ musí uhradiť sám.

Kvôli problémom s reklamáciami predajcovia často menia prevádzkovateľa a stáva sa, že až sa vám prístroj pokazí, váš predajca už nemusí existovať Domáhať sa záručného servisu potom môže byť ťažké.

Predajcovia tiež môžu mať upravenú štandardnú dobu záruky z dvoch rokov na kratšie. Tovar môže byť u nich predávať v osobitnom režime zákona ako bazárové.

Právo na odstúpenie od zmluvy do 14 dní od prevzatia tovaru podľa zákona č. 367/200 Zb. , zostáva nezmenené.

Výhody

  • nižšia cena tovaru

Nevýhody

  • tovar nemá oficiálny záručný list, nemožno uplatniť záruku u výrobcu či autorizovanom servise
  • tovaru je nutné reklamovať priamo u predajcu
  • balenia sa môže líšiť od oficiálneho, môže chýbať návod alebo niektoré príslušenstvo
  • možná neserióznosť či nespolehlnost predajcov, krátka "životnosť" predajcov

Je dôvod na obavy k nákupu v týchto obchodoch?

Je určite dôvod k väčšej obozretnosti. Fakt, že ušetríte niekoľko korún, môže byť vykúpený prípadnými problémami v budúcnosti - horšie možnosti reklamácie a servisu. U každého tovaru je nutné sa tiež informovať na presný obsah balenia, príslušentvo a českého návodu, ktoré môžu chýbať.

V prípade šedého dovozu dôrazne odporúčame skontrolovať serióznosť predajcu, starostlivejšie preštudovať obchodné podmienky a prečítať si recenzie ostatných zákazníkov. Skontrolujte si, či tento obchod získal certifikát Overené zákazníkmi, ktorý overuje spokojnosť zákazníkov s prístrojmi, ktoré môžu pochádzať zo šedého dovozu.

 

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie