hore

Aktualizujte svoj Android na najnovšiu verziu 10

Robíte pravidelne aktualizáciu Android na svojom telefóne? Aktualizácia operačného systému Android nielen zrýchli chod mobilného zariadenia, ale taktiež vám dovolí užiť si nové funkcie.

Vďaka najnovšej aktualizácii na Android 10 si svoj telefón môžete prepnúť do tmavého režimu, ovládať všetky aplikácie jedným kliknutím a užiť si počúvanie hudby v tej najvyššej kvalite vďaka zosilňovaču zvuku priamo v mobilnom zariadení . Ako aktualizovať Android a čo je na to potrebné?

Ako zistím svoju poslednú verziu aktualizácie Android?

Nie ste si istí poslednou aktualizáciou? Svoje číslo aktuálnej verzie Androidu zistíte jednoducho:

  • cez kolónku Nastavenie vo svojom mobilnom zariadení,
  • potom kliknutím na Informácie o telefóne a následne Verzia systému Android,
  • kde nájdete Aktualizácia zabezpečenia systému aj Číslo zostavenia.

Než sa pustíte do novej aktualizácie systému, uistite sa, že ste pripojení k sieti  Wi-Fi a máte dostatok miesta pamäte na telefóne.

Aktualizáciu Android vykonáte jednoducho pomocou telefónu

Čas od času vám na telefón príde oznámenie o najnovšej verzii Android. V takom prípade stačí len kliknúť a aktualizácia sa okamžite spustí. Ak ste však oznámenie len odklikli alebo ste si ho nevšimli, najnovšiu aktualizáciu môžete vykonať aj sami:

    • v mobilnom zariadení otvorte kolónku Nastavenia,
    • v dolnej časti kliknite na Systém a potom Aktualizácia systému,
    • a následne stačí nasledovať pokyny na displeji .

Aktualizácia sa nedarí, čo s tým?

Niekedy sa môže stať, že sa aktualizácia začne sťahovať, ale neprebehne jej úspešné dokončenie. V tom prípade je vhodné počkať pár dní a aktualizácia sa potom znova sama spustí. V prípade, že nemáte dostatok miesta v pamäti telefónu, nie je možné najnovšiu aktualizáciu vykonať.

V neposlednom rade je tiež dobré vedieť, že harmonogram aktualizácií sa odvíja od zariadenia, výrobcu aj mobilného operátora a nie je tak nutné vešať hlavu, pokiaľ vám telefón neponúka rovnaké aktualizácie ako ďalšiemu užívateľovi telefónu so systémom Android.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil