hore

Čo je VPN?

Prišli ste práve z práce, máte za sebou dlhý deň a na večeru si chcete pustiť dobrý film, ktorým sa odreagujete. V dobe internetu žiadny problém. Po vyhľadaní filmu online však prichádza sklamanie: „Obsah nie je dostupný vo vašej krajine.“ Tento scenár pozná asi každý. Tomuto sklamaniu sa môžete ľahko vyhnúť pomocou VPN.

Čo je VPN?

VPN, čiže Virtual Private Network je program, ktorý šifruje vašu aktivitu na internete a tým chráni vaše súkromné údaje, skrýva vašu IP adresu alebo polohu a okrem iného vás tým chráni pred útokmi hackerov alebo pred únikom citlivých informácií, ako sú heslá či iné používateľské dáta . To sa najviac hodí, ak sa často pripájate k verejným Wi-Fi sieťam.

Na čo je VPN dobrá?

Okrem ochrany pred kybernetickými útokmi zamedzuje online VPN webovým serverom získavať údaje o vašom správaní na internete, nemusíte sa teda báť nevyžiadaných e-mailových ponúk či dotazníkov zo stránok, ktoré ste kedysi navštívili.

Vďaka možnosti šifrovať vašu IP adresu môžete pomocou VPN tiež meniť geografickú „polohu“ vášho počítača. Namiesto slovenskej IP adresy si môžete zvoliť IP adresu akejkoľvek inej krajiny a vďaka tomu získavate prístup k obsahu, ktorý je inak obmedzený na území SR. Už nikdy prekazený filmový večer!

Ako si VPN zariadiť?

Programov VPN nájdeme na trhu veľké množstvo, najčastejšie za mesačné predplatné. Online VPN zadarmo sú vo väčšine prípadov v skutočnosti len skúšobné programy na týždeň či mesiac, na čo už musíte zaplatiť. Ak nájdete VPN zdanlivo bez poplatkov, je šanca, že sa jedná o skrytý vírus, alebo sú jej funkcie silne obmedzené.

Proxy vs. VPN

Proxy aj VPN sú programy na šifrovanie vašich údajov a IP adresy. Rozdiel medzi nimi tkvie v skratke v tom, že Proxy server si nemusíte sťahovať ako softvér a zapínate ho iba na určité aplikácie, nie na celú sieť.

Dbajte na svoju kybernetickú bezpečnosť a zvážte pripojenie sa k VPN!

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil