hore

Ako nájsť telefón?

Mobilný telefón je naším univerzálnym pomocníkom takmer na všetko. V dnešnej dobe ho potrebujeme na veľkú časť našich každodenných aktivít. Bohužiaľ je tiež malý a ľahko sa nám stratí. V tomto článku sa dozviete niekoľko tipov, ako svoj telefón ľahko nájsť.

Každý nie je dokonalý a často sa stane, že telefón nie je k nájdeniu a nemôžete ho prezvoniť. V tom prípade je vám k dispozícii niekoľko šikovných riešení:

  1. Find My Device

Find My Device alebo „nájdi môj telefón“ je služba od Googlu, ktorá na lokalizáciu vášho telefónu používa GPS. Pokiaľ váš telefón k GPS pripojený nie je, môžete svoj telefón na diaľku prezvoniť a zaslať naň SMS so svojimi kontaktnými údajmi pre poctivého nálezcu. Pokiaľ nálezca poctivý nie je, môžete pred Find My Device vymazať z telefónu všetky svoje dáta, aby potom nemohla byť zneužitá.

  1. Prey Anti Theft

Jedná sa o aplikáciu, kde nielen že môžete sledovať polohu svojho telefónu a tiež ho prezvoniť, ale môžete z neho tiež fotiť a zhotovovať screenshoty. Nainštalujte si Prey Anti Theft do svojho PC.

  1. com

Ak chcete nájsť telefón podľa čísla, táto stránka ponúka presne to, čo hľadáte. Zadajte telefónne číslo hľadaného mobilu, svoj e-mail a potvrďte platbu. Táto služba stojí cca 15,- Kč jednorazovo.

  1. Tile Slim

Ide o zariadenie o veľkosti kreditnej karty. To si môžete vložiť do svojej peňaženky alebo pripnúť na kľúče a prepojiť s telefónom. Ak sa vám kľúče alebo peňaženka stratia, stačí stlačiť tlačidlo v aplikácii na telefóne a Tile Slim vydá zvukový signál. Ak sa stratí váš mobil, stlačte tlačidlo na Tile Slim a váš telefón sa ohlási aj v tichom režime.

Častou otázkou je tiež, ako nájsť telefón cez IMEI. Ide o identifikačné číslo každého telefónu. Bohužiaľ sa ale cez IMEI telefón nájsť nedá. Na nájdenie využite svoje telefónne číslo.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil