hore

Ako prepojiť TV s vašim mobilom

Na dnešných chytrých telefónoch máme možnosť sledovať filmy a videá odkiaľkoľvek. V pohodlí domova je ale stále príjemnejšie užiť si multimédiá na veľkej televíznej obrazovke. Tu nájdete jednoduchý návod na prepojenie TV s mobilom.

Prepojenie cez kábel

Výhodou tohto typu prepojenia TV a mobilu je vysoká kvalita prenášaného zvuku aj obrazu. Táto technológia sa nazýva MHL av dnešnej dobe ju podporuje prevažná väčšina zariadení.

Budete potrebovať vhodný kábel na prepojenie mobilu s TV - HDMI . Je možné, že si budete musieť zaobstarať redukciu na váš mobilný telefón.

Po prepojení mobilu a TV týmto káblom sa na vašej televízii ihneď prenesie obraz aj zvuk z vášho mobilu.

Bezdrôtové prepojenie

Android TV

Ak vlastníte chytrú televíziu s pripojením na internet a telefón s operačným systémom Android , ich prepojenie už je hračka. Táto funkcia sa volá zrkadlenie a medzi androidovými zariadeniami prebieha veľmi ľahko.

Obe zariadenia musia byť pripojené k wifi. V nastavení vášho mobilného telefónu (nastavenie displeja či pripojenia) stačí zapnúť zrkadlenie obrazovky a váš mobil by sa mal automaticky prepojiť s televíziou. Na TV sa zobrazí presne to, čo je na vašom telefóne, bohužiaľ ho teda počas sledovania nemôžete používať.

Apple TV

Váš iPhone sa dá s televíziou bezdrôtovo prepojiť veľmi ľahko, pokiaľ vlastníte Apple TV. Apple TV je zariadenie podobné set top boxu, ktoré okrem iného sprostredkováva rôzne internetové služby ako YouTube, iTunes atď.

Na prepojenie televízie s Apple TV a iPhonu sa využíva funkcia AirPlay, ktorú nájdete v ovládacom centre vášho telefónu.

Chromecast

Jedná sa o malé zariadenie podobné flash disku, ktoré sa dá zapojiť do HDMI portu vašej televízie. S jeho pomocou môžete nielen zrkadliť obrazovku vášho mobilu alebo tabletu v HD, ale prenášať súbory aj z aplikácií ako je Spotify.

Chromecast je podporovaný Androidom, iOS aj Windows, zariadenie musí byť pripojené k Wifi.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil