hore

Ako vybrať najlepší fitness náramok?

Fitness náramky sledujú vašu každodennú pohybovú aktivitu a životné funkcie. Pomáhajú nám tak zlepšovať naše zdravie a pre nadšených športovcov sú v podstate nutnosťou. Na trhu nájdete širokú ponuku, takže si poďme ukázať, podľa akých parametrov vybrať tie najvhodnejšie.

Na aký účel sú potrebné?

Aj tie najlacnejšie náramky by mali mať krokomer a možnosť prepojenia s mobilom, kde sa pozriete na ďalšie zmerané údaje. Ak vám toto nestačí, vyberte si nejaký s výpočtom spálených kalórií a možnosťou sledovania kvality spánku. Kvalitné modely zvládnu tiež zaznamenať ubehnutú trasu a merať tepovú frekvenciu, čo ocenia predovšetkým bežci.

Čo všetko vydrží?

Keďže vy pri fyzickej aktivite musíte mať veľkú výdrž, mal by niečo vydržať aj váš náramok. Kvalitný výrobok by mal byť vode a prachu odolný a mal by vydržať občasný náraz. Tvrdené sklo zas bráni poškriabaniu. Už toľko nezáleží na tom, aký si vyberiete materiál. Plastové sú určite ľahšie, ale ťažšie kovové by zase mali vydržať ešte o niečo viac.

Ako kvalitný potrebujem displej?

Komu stačí zobrazovanie plnenie určených denných cieľov, tento parameter riešiť nemusí. Vystačí si aj s hodinkami bez displeja, pri ktorých sa všetko zobrazuje na mobile. Kto by však chcel fitnes náramok, ktorý sa blíži šikovným hodinkám, mal by sa pozrieť na ponúkané aplikácie v náramkoch. Drahšie modely môžu ukazovať notifikácia z telefónu ako hovory alebo pripomienky z kalendára. Majú tiež možnosť pripojenia k internetu a vlastné aplikácie, ktoré možno spárovať aj s ďalšími ako RunKeeper.

Akú majú výdrž batérie?

Väčšina fitness náramkov sa dá dobíjať cez mikroUSB. Na jedno nabitie potom vďaka nenáročnému chodu vydrží pokojne aj cez týždeň, pri intenzívnejšom používaní niekoľko dní. Niektoré sú však aj na gombíkovú batériu, ktorú stačí raz za pár mesiacov vymeniť.

Koľko stojí?

Fitness náramky síce nie sú nijak extra drahé, napriek tomu tu cenové rozdiely sú. Základné fitness náramky s monitoringom životných funkcií vás vyjdú do 900 Sk. Od 3 000 Sk potom majú pokročilejšie funkcie, napríklad snímanie srdcového tepu pomocou hrudného pásu. Drahšie náramky sa už potom funkciami približujú šikovným hodinkám, zvládajú treba posielať notifikácie z vášho telefónu.

Tieto kritériá vám pomôžu pri rozhodovaní, aký fitness náramok si vybrať. Pred kúpou ešte nezabudnite skontrolovať, či je náramok kompatibilný s operačným systémom vášho telefónu.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil