hore

Ako zapnúť OTG na vašom telefóne? Jednoducho!

USB OTG umožní pripojiť externé zariadenie k vášmu telefónu alebo tabletu. Ako postupovať krok za krokom a ako OTG na vašom mobile zapnúť? Dočítate sa tu.

Ak máte skúsenosti s používaním osobného počítača, určite tiež viete, že k počítaču môžete pripojiť externé zariadenie pomocou USB portu. Môže to byť externá pamäť, ale aj napríklad myš, touchpad alebo ovládač na hranie PC hier. Vedeli ste, že tieto vychytávky pripojíte aj k svojmu telefónu?

Umožňuje to funkcia USB OTG! O čo ide a ako zistiť, či ju váš telefón podporuje? V tomto článku sa dozviete všetko potrebné

Čo je OTG?

USB OTG je skratka pre USB On-The-Go, teda USB na cestách. Pri spojení USB sa jedno zo zariadení stáva hostiteľom. Väčšinou je týmto hostiteľom práve počítač. Pomocou USB OTG sa hostiteľom môže stať aj váš chytrý telefón alebo tablet a môžete k nim vďaka tomu pripájať najrôznejšie periférne zariadenia - klávesnicu, myš, externý pamäťový disk alebo herný ovládač.

Kedy OTG využijete?

Externé zariadenia sa k vášmu telefónu či tabletu často dajú pripojiť bezdrôtovo pomocou Bluetooth alebo Wi-Fi. U niektorých gadgetov ale bezdrôtové spojenie možné nie je. V tú chvíľu na scénu prichádza USB OTG, ktoré zaistí spoľahlivé prepojenie akéhokoľvek zariadenia na USB a vášho telefónu.
Medzi najlepšie OTG funkcie patrí:

        Písanie ako na počítači. Pokiaľ často píšete články a e-maily a nemáte pri sebe práve počítač, pomocou OTG ľahko prepojíte svoj mobil či tablet s externou klávesnicou.

        Čo najlepšie herný zážitok. Pokiaľ ste nadšenec do online hier a chcete sa svojej obľúbenej zábave venovať aj na cestách, cez OTG ľahko prepojíte svoj tablet či telefón s herným ovládačom.

        Správ a a upravovanie fotografií z digitálneho fotoaparátu. Potrebujete stiahnuť fotografie zo svojej digi zrkadlovky a nemáte po ruke počítač? S OTG to zvládnete aj s mobilom!

        Online hovory na cestách. Máte dôležitý hovor , prednášku online či meeting, ale nemôžete byť práve doma pri počítači? Pomocou OTG k svojmu prenosnému zariadeniu pripojíte externú kameru pre čo najkvalitnejší obraz.

        Sťahovanie z externej pamäte. Pokiaľ často pracujete s veľkými súbormi a samotný telefón na ne nestačí, pomocou OTG sa ľahko pripojíte k externému disku.

Ako OTG funguje?

USB OTG funguje cez OTG kábel. Telefóny so systémom Android sú často vybavené iba portom pre USB-C, naopak externé vychytávky málokedy mávajú zodpovedajúce USB-C jack. V takom prípade je nutné zaobstarať si OTG adaptér. Mávajú ho v každom obchode s elektronikou. Na jednom konci má jack USB-C, ktorý pasuje do vášho telefónu alebo tabletu, a na druhej strane má port pre obyčajné USB. Takýto adaptér môže mať podobu krátkeho kábla, alebo kolíčka.

Podporuje môj telefón OTG? A ako ho zapnúť?

V minulosti síce OTG podporovalo len málo telefónov, v dnešnej dobe je možné využiť u väčšiny zariadení, či už sa jedná o lacnejšie varianty alebo o vlajkové lode.
U niektorých zariadení je podpora OTG vypnutá z bezpečnostných dôvodov. Povoliť OTG môžete ľahko v nastavení vášho telefónu, keď si vo vyhľadávacej lište nájdete OTG.


Pokiaľ si napriek tomu nie ste istí, či váš telefón túto technológiu má, stačí si stiahnuť aplikáciu USB OTG checker, ktorá je v obchode Google Play k dispozícii zadarmo. Tá vám po spustení oznámi, či na svojom telefóne či tablete túto technológiu môžete využívať.

Ako vidíte, používanie technológie OTG nie je nič zložité. Ak chcete zistiť ešte viac, nebojte sa

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil