hore

Ako zrušiť zámok obrazovky na Androide?

Ochráňte obsah svojho mobilu pred zlodejmi. V prvej bezpečnostnej línii stojí zámok obrazovky, ktorý je pri správnom nastavení čím ďalej tým ťažšie prelomiť. A nemusíte sa báť, že zabudnete heslo a nedostanete sa dovnútra - môžete ho prípadne zmeniť online.

Skvelý sluha, ale zlý pán. Presne tak funguje zámok obrazovky na zariadení Android. Ide o famózny bezpečnostný prvok, lenže keď nejde odomknúť, je to fakt na zbláznenie.

Ako odomknúť zámok obrazovky pri Androide

V zásade máte 5 možností. Aký zámok Android telefónu je pre vás najlepšie? Posúďte sami.

·         Žiadne zabezpečenie

Prvou možnosťou je zabezpečenie vypnúť. Obrazovka tak zostane vždy odomknutá a prístupná. Ďalšou možnosťou, ktorá neposkytuje žiadnu ochranu, je prejdenie prstom po obrazovke.

·         Gesto

Na odomknutie displeja môžete zvoliť gesto. Funguje to tak, že prstom načrtnete jednoduchý vzorec a máte hotovo.

·         PIN

Milovníci klasiky nedajú dopustiť na PIN. Jedná sa o spravidla 4 čísla v ľubovoľnom poradí. Tento spôsob sa používal pri starších typoch telefónov a obľúbený je aj pri smartfónoch.

·         Heslo

Heslo je ešte o niečo bezpečnejšie ako PIN – okrem čísel totiž kombinuje aj písmená a znaky.

·         Odtlačok prsta

Odtlačok prsta je úplne unikátny, takže sa nestane, že by sa niekto do telefónu dostal za vás. Ak však máte prst mokrý alebo je snímač zašpinený, nemusí fungovať. V týchto situáciách môžete kliknúť na vyskúšať iný spôsob , ktorým overíte svoju totožnosť a displej odomknete.

Ako zrušiť heslo na mobile, keď si naň nemôžete spomenúť

Snáď každému sa niekedy stalo, že niečo náhle zabudol. Lenže keď sa jedná o zámok displeja mobilu, je to fakt problém. Našťastie je tu možnosť, ako všetko vyriešiť.

1.       Prejdite na web Správca zariadení Android .

2.       Vyberte zariadenie, ktoré chcete odomknúť.

3.       Z ponuky zvoľte možnosť Zámok .

4.       Zadajte heslo, ktoré nahradí pôvodný spôsob zamykania.

5.       Počkajte približne 5 minút.

6.       Odomknite telefón novým heslom.

Využite zámok aplikácií pre Androidy

Chcete ochrániť citlivé dáta? Potom si stiahnite aplikáciu Smart AppLock , ktorá umožňuje zabezpečiť jednotlivé aplikácie. Tie je možné uzamknúť pomocou PINu, hesla alebo gesta. Pokiaľ by došlo k odcudzeniu mobilu a zlodejovi sa podarilo prelomiť zámok displeja, extra ochranu citlivých dát oceníte.

Máte deti? Objavte rodičovský zámok určený pre Android

Existuje ešte jeden typ ochrany, ktorý nadchne najmä rodičov. Na Google Play si totiž môžete nastaviť Rodičovskú kontrolu . Tá umožňuje obmedziť obsah zobrazovaný na mobile, sťahovanie alebo nákupy. Takže získate istotu, že ratolesť chránite pred dezinformáciami, nebezpečným obsahom a nezruinuje vašu peňaženku neriadenými nákupmi.

Ako veľmi je zámok displeja Android dôležitý pre bezpečnosť?

Možno namietate, že neustále odomykanie telefónu je otrava. Že mobil si strážite aj v MHD a ešte nikdy vás neokradli. Lenže všetko je raz prvýkrát a zámok displeja je potom mnohokrát tým jediným, čo stojí medzi zlodejom a obsahom vášho smartfónu. Ochranu telefónu preto nepodceňujte - je oveľa praktickejšie byť pripravený, než zaskočený. Zároveň je pri vypnutom zabezpečení nemožné používať platobnú kartu, čo mnoho ľudí vníma ako veľmi užitočnú funkciu telefónu.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil