hore

Kamery a fotoaparáty pre Apple iPhone 8

Kamery a fotoaparáty sú dnes už naozaj neoddeliteľnou súčasťou všetkých mobilných telefónov. Kvalita fotografií a videí je naozaj vysoká, jednotlivé značky sa medzi sebou predháňajú v počte objektívov a megapixelov. Pri výmene kamery môže ísť o zničený objektív alebo prasknuté sklíčko. Kamery a fotoaparáty sa samozrejme môžu aj poškodiť a najlacnejší variant je ich výmena. Fotoaparáty sa dajú vymeniť oddelene predné aj zadné. Čo by ste mali, keď vymieňate kameru a fotoaparát?
Zobraziť viac

V kategórii máme: 0 produktov 0 hodnotenie

Od:

Do:

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

Čo je potrebné vymeniť?
Pri nefunkčnom foťáku je hneď niekoľko možností toho, čo sa stalo.
Zničený objektív - najhoršie variantom je zničená kamera, či už ide o predné alebo zadné. Náhradný diel sa kupuje na konkrétny model mobilu maximálne za niekoľko sto korún. Výmenu musí vykonať odborníci, však dohromady ide o lacnú záležitosť.
Prasknuté sklíčko - rovnako ako displej, môže aj sklíčko na objektíve pri náraze prasknúť. V takom prípade stačí objednať nové a nechať si ho vymeniť. Aj sklíčko musí byť určené pre konkrétny model telefónu kvôli odlišnému počtu a rozmiestnenia objektívov.
Softvérová chyba - s tou výmenou vnútorných súčiastok nič neurobíte, musíte telefón odniesť na preinštalovanie k expertom.

Čo je ešte dobré vedieť?
Pri správnej výmene kamery a fotoaparátu nespoznáte do budúcnosti žiadny rozdiel, náhradné diely sú v rovnakej kvalite ako originálny.
Mení sa vždy všetky objektívy, spravidla nemožno vymeniť len jeden. Samozrejme iba na jednej strane telefónu, nie je potrebné meniť predné foťák, keď je poškodený zadný.
Cena náhradné kamery sa odvíja od ceny telefónu. U najdrahších modelov, teda prevažne z dielne Applu a Samsungu, sa suma vyšplhá až na niekoľko tisíc korún.
Modely ako napríklad Honor 9X a niektoré ďalšie majú predné kameru vychádzajúci. Tu je to s výmenou pri ulomenie zložitejšie, ale stále je možná.
Späť hore

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

14

Skúsení špecialisti
máme viac ako 14 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

10

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil