hore

Ktorý kábel USB potrebujete?

Potrebujete USB kábel ? A viete, aký typ konkrétne? Pokiaľ si nie ste istí, pomôžeme vám sa zorientovať v širokej ponuke. Nech sa hladko pripojíte

Sprievodca káblami USB: Viete, aký kábel presne potrebujete?

Svet elektroniky sa neustále vyvíja as ním aj technológia káblov. V dnešnej dobe existuje mnoho typov káblov USB, ktoré sa líšia svojim dizajnom a funkčnosťou. Zorientujte sa v širokej ponuke káblov USB a vyberte si ten správny pre vaše potreby.

Tri kúzelné písmená: USB

USB káble slúžia na prepojenie a napájanie rôznych elektronických zariadení. Najčastejšie sa používajú na nabíjanie a synchronizáciu mobilných telefónov, tabletov, fotoaparátov a ďalších prenosných zariadení. Umožňujú tiež pripojenie a ovládanie periférnych zariadení, ako sú klávesnice, myši alebo tlačiarne, k počítačom. USB rozhranie navyše uľahčuje prenos dát.

Aké typy USB káblov existujú?

USB-A

Najbežnejší typ, s plochým konektorom, ktorý sa pripája do USB portov na počítačoch a napájacích adaptéroch.

USB-B

Štvorcový konektor, používaný predovšetkým na pripojenie tlačiarní, skenerov a ďalších periférnych zariadení k počítaču.

USB-C

Moderný oválny konektor, ktorý je obojstranný a umožňuje rýchly dátový prenos a vysoký nabíjací výkon. Používa sa pri novších mobilných zariadeniach, notebookoch a ďalších elektronikách.

Micro-USB

Menšia verzia USB-B konektora, často používaná pri starších mobilných telefónoch, digitálnych fotoaparátoch a iných prenosných zariadeniach.

Mini-USB

Starší menší variant USB-B, postupne nahradzovaný Micro-USB.

Lightning

Špecifický konektor vyvinutý firmou Apple pre svoje iPhone a iPad zariadenia.

Kompatibilita

Než si kúpite kábel USB, je dôležité sa uistiť, že je kompatibilný s vašimi zariadeniami. Väčšina moderných zariadení podporuje USB-C, ale stále existuje mnoho zariadení, ktoré používajú USB-A alebo micro USB kábel. Káblom USB-C/Lightning môžete nabíjať a synchronizovať iPhone a ďalšie produkty od Apple.

Rýchlosť nabíjania

Káble USB sa líšia aj rýchlosťou nabíjania. Pokiaľ chcete nabíjať telefón optimálnou rýchlosťou, ktorú Váš telefón podporuje, odporúčame vyberať kábel podľa parametrov vášho telefónu. To isté platí aj pri nabíjacích adaptéroch

F-mobil ponúka široký výber káblov USB pre všetky typy zariadení. V našom e-shope nájdete káble USB-A, USB-B a USB-C od renomovaných značiek, ako sú Swissten , Belkin a Anker. Ponúkame aj dátové káble Swissten, ktoré sú ideálne na prenos dát medzi vašimi zariadeniami.

Ďalšie fajnšmekrové typy pre výber:

  • Dĺžka kábla: Zvoľte si kábel s dĺžkou, ktorá vám bude vyhovovať. Ak budete kábel používať na prepojenie zariadení, ktoré sa nachádzajú blízko seba, postačí vám kratší kábel. Pokiaľ budete kábel používať na prepojenie zariadení, ktoré sa nachádzajú ďalej od seba, budete logicky potrebovať dlhší kábel.
  • Materiál kábla: Káble USB sa vyrábajú z rôznych materiálov, ako je plast, nylon a kov. Plastové káble sú najlacnejšie, ale nie sú tak odolné ako nylonové a kovové káble. Nylónové a kovové káble sú odolnejšie, ale aj drahšie.
  • Farba kábla: Káble USB sa dodávajú v rôznych farbách. Môžete si vybrať kábel, ktorý bude ladiť s vašim zariadením aj štýlom.

Pokiaľ ešte tápete a máte ďalšie otázky, neváhajte sa obrátiť na fajnšmekrových odborníkov.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil