hore

Mobil vs. záchodovú dosku posiate baktériami ... UV sterilizátor FIXED zabije 99,9% baktérií a mikróbov!

Každý deň "siahate na záchodovú dosku" plné baktérií, mikróbov a mikroorganizmov, bez toho aby ste si to uvedomili. Dámy a páni, v skutočnosti to nie je doštičku z toalety, ale mobil, ktorý je takmer 7x horšie! Špeciálne vyvinutý sterilizátor od výrobcu FIXED zabije 99,9% baktérií, mikróbov a mikroorganizmov na Vašom mobilnom telefóne vďaka UV lúčom a stačí mu na to iba 10 minút! Sterilizátor FIXED nie je jednostranný a môžete s ním nabiť aj váš mobil, ak má podporu bezdrôtového nabíjania. A tým to nekončí. Ak pridáte do Sterilizer esenciálny olej, bude mobil krásne prevoňaný Vašou obľúbenou vôňou, vďaka funkcii aróma difúzora. Vyriešite tým chytro tri muchy jednou ranou!

Prvé štúdie o tom, že je mobil dokonalý zdroj a semeniště baktérií vznikli už v roku 2005 a ďalšie nasledovali v rokoch 2006, 2007 aj v roku 2009. Všetky tieto štúdie potvrdili, že je mobil vysoko zasiahnutý výskytom mikroorganizmov a baktériami. Spôsobuje to niekoľko vplyvov a to predovšetkým vyššie teploty mobilných telefónov vďaka, ktorým vzniká priaznivé "podhubie" pre udržiavanie i šírenie. Mobilný telefón nosíme všade nech je to kuchyne, auto, hromadná doprava, zamestnanie, až po toalety, a preto je tak ľahké na mobilné zariadenia nachytať obrovské množstvo baktérií, ktoré v teplom prostredí, ako sme spomenuli dokonale udrží a množia, čo potvrdil v jednej z mnohých štúdií profesor mikrobiológie Joanne Verran z Manchesterskej univerzity.

Potvrdila to aj ďalšie štúdie z arizonskej nemocnice, ktorá vznikla kvôli nákaze troch ľudí zlatým stafylokokom v skratke MRSA. Tento stafylokok bol detekovaný na ¼ z testovaných mobilných telefónov!

Ďalšie britská firma zrovnala chytré telefóny sa sedadlami z WC a odhalila, že mobily mali 1479 kolónií baktérií vs. sedadlá z WC len 220. Používate silikónové puzdra? Tými to nespasíme, pretože boli počty mikróbov napospol totožné, ako bez neho. Ak sa budeme baviť o koženom zasúvacím puzdre už je to oveľa horšie a výskyt baktérií je dokonca až 7x vyšší. Zistila to ďalší britská spoločnosť Initial Washroom Hygiene, ktorá sa zaoberá hygienou.

Špecialista na baktérie, profesor z univerzity v škótskom Aberdeene pán Hugh Pennington radí ľuďom, aby svoje mobilné telefóny radšej nikomu neuplatňovali.

Jedno z dvoch odporúčaní odborníkov je používať UV lampu vyvinutú špeciálne pre dezinfekciu mobilných telefónov a tou je sterilizátor napr. Od výrobcu FIXED, ktorý funguje navyše aj ako bezdrôtová nabíjačka aj aróma difuzér. Ako druhé riešenie sa tiež ponúka vlhčené dezinfekčné obrúsky, ale tu pozor! Ak prenikne vlhkosť do mobilného telefónu, môže v ňom vniknúť oxidácie a mobil tým znehodnotiť. Pokiaľ má Váš mobil krytie IP67, alebo IP68 vlhkosti a teda znehodnoteniu prístroja sa báť nemusíte.

V zahraničných trhoch sú dostupné aj špeciálne vyvinuté mobily, ktoré si s baktériami dokážu poradiť, ale tie nie sú v bežnom elektru dostupné.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil