hore

Ochráňte svoj mobil vodotesným obalom

Pred čím sa musíte so svojím telefónom mať v lete najviac na pozore? Paradoxne presne pred tým, čo v horúčavách vyhľadávame najviac - vodou. Poďme sa pozrieť na to, podľa čoho vybrať kvalitný vodotesný obal. Pretože nech už idete na vodu, k moru alebo do prírody, určite nechcete váš mobil niekde vykúpať. A tiež vám poradíme, čo robiť, keď sa takáto nehoda stane. Ako teda fikan ochrániť váš mobil pred utopením?

Prečo si obal zaobstarať?

Kto niekedy išiel vodu, ten to pozná veľmi dobre. Stačí chvíľka nepozornosti alebo obyčajná smola a už sa nedobrovoľne kúpete vo vode. Často is nijako nechráneným telefónom, ktorému sa to páči ešte o dosť menej ako vám. Dá sa to ešte často zachrániť, ale o tom až za chvíľu. Vďaka vodeodolným obalom vydrží mobil vo vode bez problémov aj desiatky minút. Navyše puzdro chráni aj pred mechanickým poškodením, takže by mal byť nápomocný aj pri páde telefónu na zem. Kvalitné púzdra by sa navyše nemala opotrebovať, takže aj keď ich budete často otvárať, voda by do nich potom zatekať nemala. Vodotesný obal sa jednoducho fakt oplatí.

Aký zvoliť materiál a rozmery?

Väčšina vodotesných puzdier na mobil je z mäkkého plastu, nezáleží teda na presných rozmeroch vášho prístroja. Niektoré však majú pevný obvodový rám, ktorý zaistí lepšiu ochranu telefónu. Zároveň však zamedzuje prístup k postranným tlačidlám. U tohto typu sú samozrejme nutné presné rozmery. A to sa spája ešte s jednou nevýhodou. Ak je totiž vodotesný obal o poznanie väčší ako mobil, je možné ho vyplniť napríklad papierom, takže pri spadnutie do vody bude plávať. Bežne sa totiž potopí pod ťarchou telefónu. Vďaka tomu ho už nemusíte loviť niekde na dne, ale chytíte ho pekne ešte na hladine.

Ako to ide s ovládaním?

U tlačidlových telefónov sa v podstate nič nemení, proste len stláčate tlačidlá cez obal. Problém nenastane ani u dotykových, u väčšiny obalov všetko funguje bez komplikácií. Zložitejšie to je s ovládaním pod vodou, ak by ste chceli používať mobil potrebné pri potápaní. Tu odporúčame drahšie varianty, aby naozaj všetko bolo bez problémov. S volaním tiež nie je u zapuzdrených telefónov problém, rozdiel skoro nespoznáte. Môžete sa tak napríklad pozerať na navigáciu alebo napísať SMS.

Koľko to stojí?

Fajnové vodotesný obal vás vyjde na niekoľko sto korún. Ceny začínajú okolo 200 Sk, na tieto obaly sa dá spoľahnúť pod vodou, menej však chráni pred mechanickým poškodením. Naviac sa cez ne mobily horšie ovládajú. Cenový strop vodotesných obalov je okolo 700 €, čo sa do ochrany drahého zariadenia oplatí investovať.

Tip: Ako zachrániť mobil po spadnutie do vody?

Zrovna ste nemali na mobile obal a on vám spadol do vody? Ponúkame pomocnú ruku v podobe niekoľkých krokov, ako sa pokúsiť prístroj zachrániť. Hoci sa to nemusí nakoniec podariť, za pokus to stojí. Predovšetkým mobil vypnite a vyberte z neho batériu (ak sa dá). Potom ho čo najdôkladnejšie osušte a očistite. Následne ho dajte do suchej ryže alebo kuskusu, ešte lepšie poslúži prípadný pohlcovač vlhkosti silikagél. V ňom je nutné mobil nechať minimálne 24 hodín, ideálny čas je však hodín 48. Po nich by mala ryža absorbovať vlhkosť a telefón by mal fungovať. Nie vždy sa to však podarí a v takom prípade odneste prístroj do špecializovaného servisu. A keby ste sa potrebovali na čokoľvek opýtať, naši fajnšmekri vám radi poradia.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil