hore

Vysávače

Robotický vysávač vám pomáha udržiavať doma čistotu. Robotické vysávače si zvládnu vytvoriť mapu vysávaného priestoru alebo zamerať sa na viac znečistené miesta, či už pomocou vlastného algoritmu alebo navigácie. Orientujú sa buď pomocou kamery, alebo používajú senzorické nárazníky. Pri výbere je potrebné sa zamerať na výdrž batérie, kvalitu kief, objem zásobníka, sací výkon, filtre, pomocné funkcie a mnohé ďalšie. Ako teda vybrať ten najlepší robotický vysávač pre domácnosť?
Zobraziť viac

V kategórii máme: 0 produktov 0 hodnotenie

Od:

Do:

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

Ako sa robotický vysávač naviguje? Aby vysávač dokázal upratať naozaj poriadne všetky miestnosti, musia používať inteligentnú navigáciu. Tej existuje niekoľko typov. Vlastné algoritmus - lacnejšie robotické vysávače používajú na zmapovanie priestoru vlastný algoritmus. Ten sa však príliš nevie vysporiadať so zmenami prekážok v byte a do niektorých úzkych priestorov sa prístroj vôbec nedostane. Navigácia - lepšie modely sa orientujú pomocou navigácie. Vďaka tomu rýchlo spoznajú zmeny v byte ako posunutá stoličky či odložená taška. Aj mapovania priestoru vykonávajú robotické vysávače dvoma spôsobmi. Jedným z nich je poznávanie prekážok pomocou kamery. V takom prípade najazdia tesne k objektu a otáčaním sa ho pokúsi natočiť tak, aby okolo neho efektívne vysali. Druhým sú senzorické nárazníky, kde spoznajú prekážku podľa drobných nárazov. Ako sa dobíjajú? Robotické vysávače sa dobíjajú sami v dokovacích staniciach. Výdrž ich batérie je spravidla 2-4 hodiny. Veľmi užitočná je funkcia, vďaka ktorej vysávače spoznajú nízky stav batérie a sami sa vráti do dokovacej stanice. Po nabití pokračujú v upratovaní presne tam, kde skončili. Aké parametre sú ešte podstatné? Kefy - robotické vysávače bežne majú hlavné a postranné kefu. Hlavný námety nečistoty do sacieho otvoru, postranné čistí ťažko dostupné miesta pod skriňami atď. Štetinové kefy sa viac hodí na koberce, gumové sú zas jednoduchšie na údržbu. Najlepšie je však kombinovaný rotačná kefa, ktorý zvláda funkcie oboch vyššie zmienených. Objem zásobníka - máva okolo 0,5-1 litra. So zásobníkom 0,5 l dokáže robotický vysávač upratať plochu okolo 130 m2. Zásobník s vodou je potom vhodný pre alergikov, pretože dokáže zachytiť aj mikročiastočky prachu. Hlučnosť - najlepšie je, keď môže robotický vysávač pracovať v čase, keď nie ste doma. Prípadne jeho hlučnosť sa pohybuje medzi 50 (bežný hluk na ulici) a 70 dB (potlesk v sále). Filtre a sací výkon - sací výkon je u robotického vysávača o poznanie nižšia ako u bežného a určuje, aké veľké nečistoty dokáže vysať. Filtre potom danej nečistoty filtrujú, aby sa nevracali do vzduchu. Bežný je EPA filter, pre alergikov je vhodný výkonnejší HEPA 13 filter. Funkcia - robotický vysávač má desiatky funkcií. Virtuálna stena mu zabráni vysávať v určitom priestore, senzor pádu potom zabezpečí, aby treba nespadol zo schodov. Hodí sa aj diaľkové ovládanie cez mobil alebo funkcie spot, vďaka ktorej sa prístroj zameria len na vyrubenú oblasť.
Späť hore

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil