hore

SIM karty a modemy

Vďaka SIM kartám je možné s mobilným telefónom volať či písať SMS. Dnes sa cez SIM karty často prenášajú aj dáta. V domácnosti sa však viac oplatí používať Wi-Fi sieť, k čomu je zas potreba modemy. Modemy a SIM karty sa teda dokopy starajú o vaše elektronické prepojenie s okolitým svetom. SIM karty sa vyberajú podľa operátora a jeho aktuálnej ponuky, veľkosti, existuje aj DUAL SIM slot. U modemov záleží na pripojenie, rýchlosti siete alebo konektora. Ako vybrať tú správnu SIM kartu a modem?

Zobraziť viac

V kategórii máme: 0 produktov 0 hodnotenie

Od:

Do:

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

Ako na výber SIM karty?
Veľkosť - SIM karta môže byť klasická, mini, mikro alebo nano. Trend u súčasných smartphonov je neustále zmenšovanie, preto sa dobre pozrite, aký slot má ten váš.
Operátor - v Českej republike existujú tri najznámejšie operátori - Vodafone, O2 a T-mobile. Na trhu nájdeme však aj rad menších virtuálnych operátorov ako Kaktus alebo Mobil.cz. Tí môžu mať výhodnejšiu ponuku, preto pred kúpou SIM karty dobre skontrolujte, ktorý operátor vám bude najviac vyhovovať.
Dobíjanie - SIM karta funguje buď na kredit, alebo paušál. Ak príliš často nevoláte, oplatí sa vám si raz za čas dobiť kredit. Kto mobil používa viac, mal by si nájsť vhodný tarifu, aby platil čo najmenej.
Rad mobilov dnes má funkciu DUAL SIM slot, prípadne dokonca TRIPLE SIM slot, ktoré umožňujú mať v mobile dve, respektíve tri, SIM karty naraz. Prepínať sa medzi nimi dá v nastavení.


Ako sa vyberajú modemy?
Pripojenie - v dnešnej dobe je väčšina modemov bezdrôtových. Sú vhodné do bytov, pretože vďaka nim môžete v dosahu niekoľkých metrov používať Wi-Fi pripojenie. Špeciálnou kategóriou je cestovný modem s USB konektorom, ktorý stačí strčiť do notebooku a máte dáta v podstate kdekoľvek v celej EÚ. Cestovné modem vyzerá veľmi podobne ako flashdisk.
Rýchlosť siete - modemy by mali podporovať 4G / LTE sieť. Nastupujú sieť 5G je zatiaľ príliš málo rozšírená a na nej špecializovaný modem bude užitočný až za niekoľko rokov.
Konektor - používajú sa tri - LAN, WAN a USB. USB je určené pre cestovné modemy, LAN a WAN pre domácu sieť. V nej môžete prepojiť svoj notebook či mobil aj s tlačiarňou (medziodvetvov sa najčastejšie cez UTP kábel s koncovkou RJ45) a ďalšími zariadeniami, aby bola ich obsluha rýchlejšia.
Späť hore

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

SIM karty a modemy - vyberte si z kategórií

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil