hore

Tvrdené sklá

Tvrdené sklá slúži na ochranu vášho displeja pred vrypy a škrabancami. Tvrdené sklo dokáže zabrániť aj vrypom od kľúčov, aplikuje sa oveľa jednoduchšie ako ochranná fólia. Vydrží aj pády a nárazy, ktoré by normálne displej poškodili. Tvrdené sklo na mobil zároveň neskresľuje obraz na displeji, mal by zostať rovnako citlivý ako predtým. Jeho výmena je lacnejšie ako keby ste museli meniť celý nový displej, táto malá investícia sa rozhodne oplatí. Podľa čoho vyberať tvrdené sklo?
Zobraziť viac

V kategórii máme: 0 produktov 0 hodnotenie

Od:

Do:

alebo si vyhľadajte model:

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

Ako vybrať tvrdené sklo?
Veľkosť tvrdeného skla samozrejme musí zodpovedať rozmerom displeja. Najjednoduchšie teda je vybrať si tvrdené sklo presne pre váš typ telefónu. U nás zoženiete tvrdené sklá pre všetky modely mobilov Huawei, Samsung, Apple, Xiao a mnohých ďalších.
Hrúbka tvrdeného skla je dôležitým parametrom kvôli tomu, aby displej zostal pre ovládanie čo najviac citlivý. Bežná tvrdené sklá majú hrúbku 0,2-0,4 mm.
Tvrdosť určuje, koľko toho tvrdené sklo vydrží. Výrobcovia štandardizovali tvrdosť skiel podľa výrobcov grafitových ceruziek. Najtvrdšie skla teda majú označenie 9H. To značí veľmi kvalitné tvrdené sklo, ktoré odolá aj nožmi. Stále dobré sklo 7H dokáže zabrániť bežnému poškriabaniu a vrypom.
Zakrivenie telefónu je veľmi populárny u novších dotykových telefónov. Tomu sa musí prispôsobiť aj ochranné sklá. V ponuke teda nájdete rovná 2D, polozakřivená 2,5D to znamená, že majú zaoblené svoje hrany a sú na displeji menej vidieť aj zakrivená 3D skla, tiež "fullface". Tieto sklá chráni celý váš displej, ak máte zakrivené hrany.
Niektoré sklá majú oleofóbna úpravou (tzn. Odpudzuje látky olejovitého charakteru a mastnotu).
U lepiacej vrstvy existujú dva varianty. "Fullglue" je lepiaca vrstva skla po celej ploche tvrdeného skla. Druhý variant máva lepiacu vrstvu iba po obvode tvrdeného skla. Používa sa iba u 3D skiel. Výhodou je, že pod sklom nevzniknú bubliny.

Aký je rozdiel medzi tvrdeným sklom a ochrannou fóliou?
Ochranná fólia oproti tvrdenému sklu vydržia predsa len o niečo menej, jej tvrdosť sa pohybuje medzi 2-3H. Preto taky tvrdené sklo ponúka mnohonásobne vyššiu ochranu. Vďaka tomu, že sa sklo kupuje na konkrétny model, neskresľuje obraz a lepšie sa aj prstami ovláda. Jeho aplikácia je oveľa jednoduchšie, nie je potrebné o ňu žiadať na predajniach. S aplikáciou fólie aj tvrdeného skla vám samozrejme radi pomôžeme na všetkých našich predajniach.
Ako sa starať o tvrdené sklo?
O tvrdené sklo by ste sa mali starať podobne ako o displej telefónu. Používať teda na neho čistiacu handričku, ktorý býva súčasťou balenia. Môže sa stať, že sa čiastočky prachu dostanú pod ochranné sklo. V takom prípade oceníte samolepku na odstránenie prachu, s ktorou sa problému rýchlo zbavíte. Tvrdené sklá nemajú rady vodu a častý prechod teplôt. Potom sa môžu začať odlepovať.
Späť hore

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

14

Skúsení špecialisti
máme viac ako 14 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

10

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil