hore

10 rád, ako udržať Android v kondícii

Inštalácia a odstránenie aplikácií

 1. Pred inštaláciou akejkoľvek aplikácie sa uistite, že je aplikácia kompatibilná s Vašim mobilným telefónom, inak sa môže stať, že sa Vám bude telefón sekať, vypínať, a ďalšie iné chyby.
 2. S každou nainštalovanou aplikáciou si zaberáte nielen miesto na Vašej pamäťovej karte alebo pamäti v telefóne, ale tiež miesto operačnej pamäte. S každou aplikáciou rastie zaťaženie tejto operačnej pamäte. Operačná pamäť slúži k bezproblémovému chodu mobilného telefónu, aby sa Vám nekosila prechody medzi menu a aplikácií.
 3. Ak aplikáciu už nepoužívate, doporučujeme aplikáciu riadne odstrániť vrátane všetkých súborov, ktoré po aplikácii ostali.
 4. Nespúšťajte viac aplikácií naraz, každú aplikáciu riadne ukončite.
 5. Nainštalujte si napríklad Android Booster alebo Advance Task killer, prípadne inú aplikáciu podobného typu. Tieto aplikácie monitorujú využitie pamäte, energie a jednoducho môžete "pozabíjať aplikácie", ktoré momentálne nepoužívate, čím zmenšíte využitie operačnej pamäte a zmenšíte rýchlosť vybíjania batérie.

(Tento krok odporúčame pre užívateľov, ktorí nemajú hlbšie znalosti a nedokážu si nastaviť chod a ukončenie aplikácií ručne.)

TIP: Ak si neviete rady navštívte našu predajňu.

Chod systému Android

 1. Každému užívateľovi, ktorý používa mobilný telefón s OS Android doporučujeme aspoň 1x týždenne telefón reštartovať, aby sa kompletne prečistila operačná pamäť RAM od súborov zo spustených aplikácií.
 2. Ak sa chystáte zasahovať do operačného systému Android, odporúčame si zazálohovať všetko, čo je pre vás dôležité. Po zásahu do systému si môžete zmazať všetky dáta, ktoré už nepôjdu obnoviť.
 3. Rozmyslite, či je nutné používať Váš obľúbený Launcher (pokiaľ ide o náročnejšie). Ako najviac výhodnejšie Launcher, sa podľa diskusií na internete považuje Holo Launcher, ktorý je nenáročný na pamäť RAM a plne dostačuje svojou funkcionalitou.
 4. Často si tiež používatelia prehrávajú na mobilnom telefóne svojou existujúce ROM-ku. Avšak tento proces je veľmi nebezpečný, pri ktorom môže dôjsť k umŕtvení zariadení. Predovšetkým strácate záruku a celkovo prehranie ROM je nezákonné!
 5. Keď už telefónu naozaj nič nepomáha, odporúčame zálohovať dôležité dáta a vykonať tzv. ,, hard reset ", kedy telefón vrátite do pôvodného stavu, v akom telefón bol pri zakúpení. Hard reset sa vykonáva kombináciou klávesových skratiek alebo v systéme je tlačidlo Obnovenie do továrenského stavu.

TIP: tento zákrok Vám urobia našej vyškolení predajcovia za poplatok na našich predajniach v OC Olympia Plzeň, alebo v Horažďovice

Možno neviete, čo brzdí Android

 1. Najväčší "bolesť" Android je vykresľovanie, kedy vykresľovanie má normálnu prioritu, čo znamená, že telefón vykresľuje a pri tom vykonáva ďalšie procesy. Naproti systémy iOS a Windows, ktoré majú vykresľovanie s vysokou prioritou, teda zastavia všetky vedľajšie procesy a zvesela vykresľujú.
 2. Multiplatforma je ďalší "boľavý noha" Androiďáka. Systém Android nie je vyvíjaný priamo na daný hardvér, ako je tomu napríklad u systému iOS, kedy operačný systém je optimalizovaný len a pre jeden druh hardvéru. Na druhú stranu čistý Android, ktorý nemá v sebe žiadne grafické a iné nadstavby, je takmer dokonalý. Asi najväčšou výhodou Androidu je jeho otvorenosť a možnosť si doň pridať prakticky čokoľvek, čo Vás napadne.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil