hore

Magazín

Jak bezpečně a rychle provést vymazání iPhone?

26. 07. 2022 Mobilní telefony

Chystáte se prodat váš iPhone? Nezapomeňte jej první celý vymazat!

IPhony mají funkci ukládání do telefonu a na základě cloudové platformy iCloud. Jakákoliv data tak smažete, zmizí sice z uživatelského rozhraní iPhonu, ale stále zůstanou uložená v jeho paměti.

Pokud se tak chystáte svůj iPhone prodat či darovat, je vhodné vymazání celého iPhonu, odstranění veškerého úložiště a nastavení. Jak vymazat iPhone bezpečně, abyste nepřišli o víc, než chcete a kde tuto akci provést?

Zobraziť celý text

Jak nahrávat obrazovku na mobilu?

22. 06. 2022 Mobilní telefony

Potřebujete někomu něco vysvětlit a ukázat, jak se dělá? Nebo se chcete jen o něco zajímavého podělit? Nejlepším způsobem je video. Jenže jak to udělat, pokud se jedná o mobilní telefon? Podívejte se, jaké se vám nabízejí možnosti nahrávání obrazovky.

Zobraziť celý text

Jak odblokovat telefon?

20. 06. 2022 Mobilní telefony

Fíha, zablokovaný telefón je pekne frustrujúca záležitosť. Našťastie existuje riešenie, ako telefón odblokovať, aj keď ste len zabudli heslo či gesto na zamykanie, alebo sa vám do ruky dostal telefón z takzvaného šedého dovozu.

Zobraziť celý text

10 rád, ako udržať Android v kondícii

22. 10. 2020 Mobilní telefony

Inštalácia a odstránenie aplikácií

  1. Pred inštaláciou akejkoľvek aplikácie sa uistite, že je aplikácia kompatibilná s Vašim mobilným telefónom, inak sa môže stať, že sa Vám bude telefón sekať, vypínať, a ďalšie iné chyby.
  2. S každou nainštalovanou aplikáciou si zaberáte nielen miesto na Vašej pamäťovej karte alebo pamäti v telefóne, ale tiež miesto operačnej pamäte. S každou aplikáciou rastie zaťaženie tejto operačnej pamäte. Operačná pamäť slúži k bezproblémovému chodu mobilného telefónu, aby sa Vám nekosila prechody medzi menu a aplikácií.
  3. Ak aplikáciu už nepoužívate, doporučujeme aplikáciu riadne odstrániť vrátane všetkých súborov, ktoré po aplikácii ostali.
  4. Nespúšťajte viac aplikácií naraz, každú aplikáciu riadne ukončite.
  5. Nainštalujte si napríklad Android Booster alebo Advance Task killer, prípadne inú aplikáciu podobného typu. Tieto aplikácie monitorujú využitie pamäte, energie a jednoducho môžete "pozabíjať aplikácie", ktoré momentálne nepoužívate, čím zmenšíte využitie operačnej pamäte a zmenšíte rýchlosť vybíjania batérie.

(Tento krok odporúčame pre užívateľov, ktorí nemajú hlbšie znalosti a nedokážu si nastaviť chod a ukončenie aplikácií ručne.)

TIP: Ak si neviete rady navštívte našu predajňu.

Zobraziť celý text

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

14

Skúsení špecialisti
máme viac ako 14 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

9

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil