hore

Android vs. iOS: Aké sú výhody a slabiny nezmieriteľných rivalov?

Viete, ako spoznáte, že si váš kamarát kúpil iPhone? Mesiac nebude hovoriť o ničom inom. No dobre, ale keď sa iPhone rozbije, je z toho trochu lepší Samsung. Medzi užívateľmi produktov so systémom iOS a Android skrátka horí vojna o to, čo je lepšie. Pozrime sa, aké sú ich hlavné rozdiely.

Aktualizácie operačného systému

Tak tu vedie iOS na plnej čiare. Má to však tiež o mnoho jednoduchšie. Jednotlivé značky si totiž musí prispôsobovať Android pre svoje mobily, zatiaľ čo Apple je vyvíja priamo pre svoje výrobky. Preto vždy dostanete najnovšiu verziu operačného systému, čo u Androidu trvá dlhšie. Kvôli aktualizáciám navyše občas padá, čo sa u iOS moc často nedeje.

Kompatibilita s ďalšími zariadeniami

V tomto bode vracia Android úder. Previazanosť iOS s inými zariadeniami je totiž skvelá iba v prípade, že ide o ďalšie produkty so systémom iOS. S inými už to moc nefunguje. Užívatelia si často sťažujú na obmedzené Bluetooth au niektorých mobilov absenciu USB pripojenie. Keď teda vezmeme do úvahy, že stroje od Apple sú skvele prepojené len medzi sebou, vyjde nám Android ako víťaz. Flexibilita sa v dnešnej dobe cenia!

Súkromie a bezpečnosť

Na úbytok súkromie s nástupom moderných technológií upozorňuje mnoho expertov. Ako sú na tom operačné systémy? Apple je často cenený práve kvôli tomu, že sa nesnaží zistiť o užívateľoch všetky informácie. Toto je veľké mínus u Androidu. Snaží sa o užívateľoch veľa dozvedieť, čo je zásah do ich súkromia. Nie je to nijako fatálne, avšak k dobru mu to pripísať nemôžeme. A bezpečnosť? Tu opäť využíva iOS výhody, že je vyvíjaný pre úzky okruh prístrojov. Má tak ucelenejší bezpečnosťou systém než Android. Ak však výrobca dobre modifikuje Android pre svoje mobily, môže byť bezpečnostný systém na veľmi dobrej úrovni. Príkladom skvelého zabezpečenia aj u Androidu predvádza Samsung sa zabezpečený režim Samsung KNOX.

Vybavenie a aplikácie

Pokiaľ ide o doplnky, máte u Androidu o dosť širší výber. Môže ísť o IR senzor alebo spomínané USB. iPhony navyše bežne nepodporujú pamäťové karty, čo vás limituje vo veľkosti úložiska. Takže tu Android jasne vyhráva, mobily s ním majú o dosť viac možností. Ako je to u aplikácií? Tam asi nezostáva, než vyhlásiť remízu. Ich množstvo je obrovské, väčšina je vyvíjaná pre oba systémy. iOS má niektoré veľmi kvalitné len pre seba, u Androidu je ich zase väčšie množstvo. Vyberie si skrátka každý.

Čo si teda mám kúpiť?

Odlišných parametrov je ešte celá rada, ale koniec koncov o tejto téme nechceme písať román. Vybrali sme teda len tie najdôležitejšie. A ako to tak býva, výsledok ich konfrontácia je nerozhodný. Mobil s Androidom je viac kompatibilný a flexibilné, iOS zase viac premyslený a kvalitnejšie. Rolu samozrejme zohráva aj cena, produkty Applu sú proste drahšie. Rozhodne však nejde o vyhodené peniaze, ak hľadáte kvalitný, bezpečný a bezproblémový telefón.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil