hore

eSIM karta - čo potrebujeme vedieť

eSIM je skratka pre "embedded SIM" (embedded chápajme ako vložená/integrovaná/predinštalovaná). Ide o nový druh SIM karty, ktorý sa líši od klasických plastových SIM kariet , ktoré vkladáme do našich mobilných zariadení. eSIM je väčšinou už predinštalovaná v nových mobilných telefónoch a tabletách a nahrádza tak klasickú fyzickú SIM kartu.

Ako funguje eSIM?

eSIM je procesorový čip, ktorý umožňuje komunikáciu medzi zariadením a operátorom mobilnej siete. Keď si zakúpite nový mobilný telefón s eSIM, musíte si jednoducho stiahnuť digitálny profil od vášho mobilného operátora. Tento profil je potrebný na aktiváciu vášho telefónu s mobilnou sieťou. Celý proces aktivácie je veľmi jednoduchý a prebieha pomocou aplikácie alebo webového rozhrania daného operátora.

Výhody eSIM

Jednoduchšia výmena mobilného operátora
Vďaka eSIM nie je nutné prechádzať na novú SIM kartu, čo znamená výrazne znížené administratívne náklady, ako aj väčšie pohodlie. Zákazníci, ktorí vlastnia zariadenie s eSIM, si môžu ľahko prepnúť už v rámci niekoľkých minút medzi operátormi.

Jednoduchá aktivácia v zahraničí
Ďalšou výhodou eSIM je to, že vás nepotrebujete kontaktovať miestnych operátorov pri cestovaní do cudziny, ale jednoducho si zakúpite lokálny profil prostredníctvom aplikácie a môžete pokračovať.

eSIM verzus klasická SIM
Klasická SIM karta môže byť prenastavená iba v odvodoch. Pre zákazníkov, ktorí chcú prepnúť operátora, je nutné zakúpiť novú SIM kartu . Naproti tomu eSIM umožňuje jednoducho meniť operátora bez nutnosti zakúpiť novú fizickú kartu.

eSIM taktiež umožňuje uchovanie viacerých profilov, vďaka čomu môžete ľahko prepínať medzi operátormi a využívať tak výhodné roamingové tarify.

Avšak, nie všetky mobilné telefóny podporujú eSIM, takže zatiaľ musíme stále oba typy SIM kariet v každodennom živote používať. V budúcnosti však môže eSIM ovládnuť trh a stať sa bežnejším spôsobom správy vášho mobilného operátora. Pri nových modeloch TOP značiek akými sú Samsung a Apple je často využívaná prítomnosť eSIM v kombinácii s klasickou SIM kartou (najčastejšie v rozmere microSIM). Tu takmer vždy už je telefón duálny, niekedy dokonca v trojkombinácii 2x fyzická SIM karta + eSIM.

Samozrejmosťou zatiaľ eSIM ešte nie je a tak musíme stále používať klasické SIM karty. Je však len otázkou času, kedy sa eSIM rozšíri aj do telefónov z nižších cenových hladín.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil