hore

Flash disky USB

USB flash disky slúžia na uchovanie a prenosu dát. V dnešnej dobe majú niekoľko centimetrovej flashky stovky GB, môžete tak na nich uchovávať všetky vaše súbory. fotky a filmy. Kapacita však zďaleka nie je jediný parameter k výberov. Flashky tiež majú rôzne rozhrania, okrem niekoľkých typov USB existujú aj flash disky s microUSB, USB-C alebo Lightning. USB flash disky môžu mať aj hneď niekoľko konektorov, niektoré z nich sú špeciálne zabezpečené pre uchovanie citlivých dát. Ako teda vybrať ten správny USB flash disk?
 
Zobraziť viac

V kategórii máme: 0 produktov 0 hodnotenie

Od:

Do:

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

Akú pamäť flashky potrebujete?
Veľkostne možno flash disky rozdeliť do niekoľkých kategórií podľa toho, pre čo sa ich kapacita hodí.
16 a menej GB - USB flash disky s veľkosťou 4, 8 alebo 16 GB sú na dnešnú dobu pomerne malé, avšak hodí sa pre zálohovanie dôležitých dokumentov. Môže ísť o účtovníctvo, rodinné papiere alebo pokojne vašu budúcu knihu. Dokážu pojať aj nejaký ten film, prípadne niekoľko sto kvalitných snímok.
32-128 GB - stredná trieda pre flashky, s ktorou si v domácnosti bežne vystačíte. Ak máte radi filmy, hodí sa skôr 64 alebo 128 GB. Na ne sa totiž zmestí okolo 15, respektíve 30 filmov. Na týchto USB diskoch už sa dajú prenášať aj počítačové hry alebo veľký playlist čítajúce niekoľko tisíc pesničiek.
256 a viac GB - je kapacita naozaj pre náročných. Zmestí sa na ne desiatky, prípadne i stovky filmov. Ak ste nadšený fotograf, oplatí sa investície do tejto veľkosti, sem sa vám zmestia fotky takmer na celý život. Dnes tieto disky zoženiete aj do 1000 Sk.
Ďalšie dôležité parametre
Rozhranie - ako už názov USB flash disk napovedá, mávajú flashky spravidla USB zakončenie. Ide však o konkrétny typ, v dnešnej dobe by mali používať USB 3.0 alebo 3.1, staršie zariadenia potom majú USB 2.0. Čím vyššie číslo, tým rýchlejší zápis na flash disk. Existujú aj disky s koncovkou pre telefóny (OTG), teda microUSB alebo USB-C. Ďalšou možnosťou sú flashky pre zariadenia Apple, ktoré používajú pre nich klasický Ligtning.
Počet konektorov - niektoré flashky sú flexibilné a majú konektorov hneď niekoľko. Vďaka tomu môžete ľahko prenášať dáta z telefónu do počítača alebo medzi ďalšími zariadeniami.
Zabezpečenie - existujú USB flash disky s možnosťou zakódovanie. Tlačidlá sa nachádzajú priamo na nich, možno teda zvoliť ľahko kód a zaistiť tak maximálnu bezpečnosť.

Späť hore

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil