hore

Internetovej siete, alebo ako šiel čas?

- 1980 - Prvý 1G siete (tzv. Prvej generácie) sa objavili už v roku 1980. Pripojenie 1G mali prvú mobilné telefóny podporujúce analógové siete.

 

- 1991 - 2G sieť (tzv. Druhé generácie) sa rozširujú počas 90.rokov a prináša nám už možnosť prenášať nielen dáta ale aj zvuk a text.

 

- 2001 - 3G sieť (tzv. Tretia generácia) ponúka možnosť bezdrôtového prenosu hlasu a dát, videohovory a mobilné televíziu s rýchlosťou min. 200Kbit / s

 

- 2011 - 4G sieť (čiže LTE) takzvaný vysokorýchlostný internet aký poznáme dnes, nám ponúka vysoké prenosové rýchlosti, podporu už takmer každého mobilného telefónu s rýchlosťou sťahovania až 100MB / s.

 

- 20 ?? - plánovanej 5G siete, ktoré netrpezlivo očakávame okolo roku 2020 majú vytvoriť dostatočnú rýchlosť pre každú aplikáciu. Siete 5 generácia už zďaleka nebudú slúžiť len pre mobilné telefóny, surfovanie po internete či sťahovanie videí. Stále bude pribúdať zariadení, ktoré budú 5G siete podporovať a využívať. Tešiť sa môžeme na dátové rýchlosti až 1Gb / s.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil