hore

Ako lokalizovať mobilný telefón úplne zadarmo?

Stratený mobilný telefón nie je žiadny med a dokáže nám znepríjemniť celý deň. V dnešnej dobe totiž používame naše chytré telefóny takmer ku všetkému. Nemusíte sa ale báť, pretože nič nie je stratené v nenávratne. V tomto článku vám ukážeme niekoľko spôsobov, ako zistiť polohu telefónu, a to úplne zadarmo.

Prečo je dobré poznať polohu telefónu?

V úvode sme už spomenuli, že funkcia zistenia polohy mobilného telefónu nám môže pomôcť pri hľadaní strateného telefónu. Tým ale úžitok sledovania polohy nekončí.
Sledovanie polohy ocení každý starostlivý rodič, ktorý chce mať prehľad o tom, kde sa nachádza jeho milé deti. Výhodné môže byť aj pre blízkych priateľov alebo rodinných príslušníkov. S pomocou lokácie totiž vidíte, kde sa ostatní práve nachádzajú a môžete im tým pomôcť s orientáciou na ceste k vám.

Je možné lokalizovať telefón skutočne zadarmo?

Áno, existuje niekoľko aplikácií, ktoré túto možnosť ponúkajú úplne zadarmo. Majte ale na pamäti, že väčšina lokalizačných aplikácií požaduje poplatok za svoje služby. Spoplatnené služby, hoci za peniaze, ponúkajú často spoľahlivejšie a presnejšie údaje ako ich bezplatné náprotivky. Zvážte teda na čo a ako často budete lokalizáciu potrebovať. Investícia sa v tomto prípade môže vyplatiť.

Appláci majú výhodu

Pokiaľ ste užívateľom technológií od značky Apple, máte na tomto poli značnú výhodu. Zariadenia Apple v sebe totiž majú automaticky inštalovanú aplikáciu „Nájsť.“
Táto aplikácia funguje po prihlásení do účtu AppleID a odsúhlasení užívateľských podmienok. Nielen, že na Mace spoľahlivo ukáže polohu vášho iPhonu, ale zo telefónu potom uvidíte polohu všetkých svojich Apple kúskov, od hodiniek cez slúchadlá a tablety až po počítač.

Bezplatné aplikácie pre zistenie polohy vášho telefónu

Google Maps

Google Maps má v telefóne asi väčšina používateľov. Jedná sa o bezplatnú aplikáciu kompatibilnú s iOS aj Androidom. Jednou z jej funkcií je zdieľanie polohy. Google ponúka sledovanie polohy telefónu prakticky s kýmkoľvek. Ide tak o skvelú možnosť, ako dať kamarátovi vedieť, kde presne sa nachádzate.

Find my phone by Familonet

Aplikácia Find my phone by Familonet je určená primárne pre rodiny. Okrem iných funkcií umožňuje primárne sledovať polohu telefónov vašich rodinných príslušníkov v reálnom čase. Nemusíte sa ale obmedzovať iba na rodinu. Aplikácia samozrejme funguje aj v skupine priateľov. Pri strate telefónu potom stačí, aby iný člen skupiny skontroloval jeho polohu.

Google Find My Device

Aplikácia Google Find My Device ponúka podobné funkcie, ako Applovská služba „Nájsť.“ Pripojte k aplikácii aj svoj počítač a ďalšie technologické vychytávky a už sa nebudete musieť strachovať, či ste svoje gadgety niekde nenechali.
S pomocou Google Find My Device môžete navyše aj na diaľku svoje zariadenie uzamknúť, alebo úplne zmazať.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil