hore

Ako nahrávať obrazovku na mobile?

Potrebujete niekomu niečo vysvetliť a ukázať, ako sa robí? Alebo sa chcete len o niečo zaujímavé podeliť? Najlepším spôsobom je video. Lenže ako to urobiť, pokiaľ ide o mobilný telefón? Pozrite sa, aké sa vám ponúkajú možnosti nahrávania obrazovky.

Záleží na type telefónu

Snímku obrazovky urobíte na mobile ľahko, väčšinou stačí kombinácia niekoľkých tlačidiel, prípadne nejaké konkrétne gesto. Pri nahrávaní videa z obrazovky mobilného telefónu je to o fúz zložitejšie. Dnes už našťastie väčšina výrobcov ( Samsung , Huawei , Xiaomi a ďalší) túto funkciu implementuje do samotného telefónu . Pokiaľ to nie je váš prípad, alebo potrebujete nahrávať na profesionálnejšej báze, využite niektorú z aplikácií.

Aplikácia pre nahrávanie obrazovky

Nahrávate videá na YouTube alebo na sociálne siete? Potom už to chce niečo naozaj pre fajnšmekrov. Skúsiť môžete napríklad AZ Screen Recorder, V Recorder alebo napríklad Vidma Recorder. Fajnovia na týchto aplikáciách je, že majú ešte množstvo iných funkcií a fičúr. Video je možné rôzne editovať, pridávať filtre, samolepky, prevádzať do rozličných formátov či nahrávať okolitý zvuk, alebo ho naopak eliminovať. Existujú aj nahrávacie programy, ktoré sa zameriavajú na záznam hier. Aplikáciou je dnes fúra, výber by sa teda mal odvíjať od vášho očakávania a nárokov.

Ako na nahrávanie obrazovky pri iPhone?

Nahrávanie obrazovky pri iPhone je fajn v tom, že nemusíte inštalovať žiadnu ďalšiu aplikáciu. A postup je celkom jednoduchý:

  1. Prejdite do Nastavenia, kde v Ovládacom centre kliknite na tlačidlo Pridať vedľa záznamu obrazovky. Potom otvorte Ovládacie centrum a dlhšiu dobu podržte šedé tlačidlo nahrávania, prípadne zapnite aj Mikrofón. Potom spustíte záznam.
  2. Ak chcete nahrávanie zastaviť, opäť v Ovládacom centre kliknite tentoraz na červené tlačidlo nahrávania.
  3. Svoju nahrávku nájdete vo Fotkách.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil