hore

Ako nastaviť budík v mobile?

Chytré mobilné telefóny už dávno nahradili množstvo vychytávok, ktoré pre nás predtým boli nenahraditeľné. Jedným za takých zariadení je aj budík. Vo svojom mobile si môžete nastaviť prebudenie na minútu presne a môžete si aj zvoliť melódiu, s ktorou chcete začať nový deň. Tam ale schopnosti smartfónu nekončia…


Ešte dôležitejšie, než skorý budíček je ale aj správny spánok. Čítajte ďalej a okrem návodu na to, ako si nastaviť budenie telefónom sa dozviete aj ktoré aplikácie vám môžu pomôcť zlepšiť spánok.

Nastavenie budíka Android

Pri telefónoch od značiek Samsung, Huawei, Xiaomi, LG atp., ktoré majú operačný systém Android, je nastavenie budíka veľmi jednoduché. Stačí medzi aplikáciami vyhľadať tú s názvom Hodiny (tá je v telefóne už automaticky nastavená) a kliknúť na záložku Upozornenie. Kliknutím na znamienko + pridáte nové zvukové upozornenie/budík, kde si okrem času môžete nastaviť aj melódiu a vibrácie.

Nastavenie budíka iPhone

Nastavenie budíka je u iPhonu úplne rovnako jednoduché, ako telefónov s Androidom. Stačí vyhľadať prednastavenú aplikáciu Hodiny av nej na dolnej lište záložku Budík. Nastaviť nový budík aj jeho melódiu môžete po kliknutí na znamienko + .

Dbajte na správny spánok

Možno viete, že dospelý človek by pre zdravý život mal každú noc spať nerušeným spánkom aspoň 7-8 hodín. Nie každý toto pravidlo ale dodržiava. Často máme problém zaspať dostatočne skoro.
Nižšie vám odporučíme tri aplikácie na spánok, ktoré vám pomôžu so zaspávaním, aj s monitorovaním svojho spánku.

Sleep as Android

Táto česká aplikácia dobyla svet so svojim šikovným budíkom, ktorý rešpektuje vaše prirodzené rytmy. V priebehu spánku prechádzame niekoľkými fázami hlbšieho a plytšieho spánku. Ak vás prebudí budík uprostred hlbokej spánkovej fázy, môžete sa cítiť neodpočatie, ba dokonca podráždenie.
Sleep as Android dokáže presne odhadnúť, v akej fáze spánku sa momentálne nachádzate vďaka snímaniu vašich pohybov. Aplikácia vás prebudí vo vami zvolenom časovom rozmedzí vtedy, keď je váš spánok najmenej hlboký, aby ste sa vždy prebudili čerství.

Calm

K jednoduchšiemu a rýchlejšiemu zaspávaniu vždy pomôže pokojná a čistá myseľ. Vývojári z aplikácie Calm sú si toho veľmi dobre vedomí a preto si dali za cieľ sprístupniť meditáciu a relaxačné techniky všetkým.
Aplikácia ponúka meditačné techniky, vedené meditačné sedenie a výber relaxačnej hudby. Hoďte sa do pokoja a Stay Calm.

Sleep Cycle

Táto aplikácia ponúka veľmi podobnú službu, ako prvá spomínaná aplikácia Sleep as Android. Nájdete tu ale aj prehľadné infografiky ohľadom kvality vášho spánku as ich pomocou si môžete viesť záznamy a sledovať, ako kvalitu vášho spánku ovplyvňujú káva, alkohol alebo stres.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil