hore

Ako spárovať telefón s autom?

Moderné technológie už dávno prenikli do všetkých oblastí nášho všedného života. Nie je preto prekvapením, že už aj väčšina nových áut nezostáva pozadu čo sa interaktivity týka. Prepojením svojho telefónu s autom objavíte množstvo užitočných funkcií od zábavy pri dlhej jazde až po užitočné vychytávky pre vodičov.

V tomto článku sa dozviete, ako prepojiť svoj telefón s autom a využívať tak inteligentné funkcie mobilu aj bezpečne počas jazdy.

Výhody spárovania telefónu a auta

Možno sa sami seba vlastne pýtate, či je prepojenie telefónu a auta vlastne potrebné. Aj keď spojenie telefónu s autom samozrejme nie je nutné na riadenie, naskytne vám funkcie a výhody, ktoré je rozhodne dobré zvážiť.

1.       Môžete telefonovať „hands-free,“ teda bez toho, aby ste museli použiť samotný telefón, čo je samo o sebe proti pravidlám cestnej premávky.

2.       Môžete streamovať hudbu. Za normálnych okolností ste odkázaní na to, čo práve púšťa v rádiu. S prepojeným telefónom môžete ale púšťať len tie vaše najobľúbenejšie melódie.

3.       Pohodlnejšia navigácia. Pokiaľ váš automobil nemá už zabudovanú navigáciu, hravo ju nahradí mobil. So škárovaním sa ale vaša obrazovka bude premietať na obrazovku auta, nie je teda nutné kupovať si držiak navyše.

Ako prepojiť telefón s autom?

Možnosti prepojenia vášho telefónu s autom je viac. Záleží na type a roku výroby auta. Modernejšie modely ponúkajú viac možností a väčší rozsah prepojení, iné autá zase ponúkajú iba prepojenie pre prehrávanie hudby.

Bluetooth

Najčastejším spôsobom, ako spojiť telefón s autom je klasické Bluetooth. Presvedčte sa, že máte v telefóne Bluetooth zapnuté, potom už stačí v ponúkaných zariadeniach nájsť svoje auto. Pokiaľ ho sa vám k prepojeniu neponúka, skúste na telefóne Bluetooth vypnúť a po chvíľke znovu zapnúť. U niektorých áut je nutné priamo v nastavení médií zvoliť „Nájsť zariadenie.“
Niektoré autá pre úspešné pripojenie vyžadujú, aby ste v telefóne zadali číselný kód. Ten vám zobrazí auto na svojom displeji.

Moje autorádio nepodporuje Bluetooth

Ak máte v aute zabudované rádio, ktoré samo nepodporuje Bluetooth, nemusíte ešte hádzať flintu do žita. Pokiaľ má rádio konektor pre audio typu AUX alebo audio-in, stačí zakúpiť USB Bluetooth adaptér. Tento káblový adaptér stojí väčšinou pod 300 korún a postup je rovnaký ako s bezdrôtovým prepojením.

CarPlay či Android Auto

Novšie vozidlá ponúkajú väčšinou aj spárovanie pomocou CarPlay či Android Auto. Tie poskytujú bezpečnejšie a rozšírenejšie prepojenie, takže na displeji auta uvidíte napríklad aj správy a upozornenia z telefónu.

Škárovanie prebieha jednoducho iba cez USB kábel. CarPlay ponúka aj bezdrôtovú možnosť cez tlačidlo hlasového ovládania na volante.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil