hore

Ako správne vybrať mobil pre seniora?

Predstavte si, že by vynašli teleport v čase, keď vám bude sedemdesiat. Asi by ste radšej ďalej používali vlak a auto, pretože by ste im viac verili a rozumeli. Takto to majú dnes seniori s chytrými telefónmi. Často nemajú potrebu používať veľa aplikácií a skvelý fotoaparát. Razí heslo, že v jednoduchosti je krása. Ako pre nich vybrať vhodný mobil, aby mu rozumeli a mali v ňom všetko, čo potrebujú?

Proti prúdu zmenšovanie

V dnešnom svete sa väčšina vecí zmenšuje. Platí to aj pre klávesy na telefónoch. Výrobcovia predpokladajú, že vám menší klávesy nerobia problém a píšete na nich bez problémov. Seniori však rozhodne viac ocenia opak. Či už kvôli slabému zraku alebo jednoduchšie orientáciu sú pre nich skrátka veľké tlačidlá ideálne. Z rovnakého dôvodu by mal byť displej dostatočne veľký, aby na ňom bolo všetko ľahko čitateľné. Vaši rodičia alebo starí rodičia by si mali SMS od vás prečítať bez problémov.

Odolnosť je základ

Výdrž Nokie 3310 sa už stala v podstate legendou. Seniori celkovo ocenia odolnejšie mobil, ktorý sa nezničí prvým pádom zo stola. Podobne výdržný by mala byť aj batérie, aby nebolo treba stále myslieť na dobíjanie. A ak by bolo treba volať rýchlo pomoc, nie je na hľadanie nabíjačky čas.

SOS tlačidlo

So starobou sa chtiac nechtiac spája rôzne zdravotné problémy. Ak chcete zvýšiť šancu, že sa k vášmu blízkemu dostane pomoc včas, kúpte mu telefón s SOS tlačidlom. To stačí stlačiť a automaticky sa pošle správa na vopred zadané číslo s polohou, kde sa dotyčný práve nachádza. Vďaka tomu môžete danému človeku vyraziť na pomoc alebo zavolať záchranné zložky.

S foťákom, alebo bez foťáku?

Ak by mal mať vytvorený telefón aj fotoaparát, na to je najlepšie sa priamo opýtať. Niekto si rád občas vyfotí nejaký pekný moment z rodinné stretnutia, iný by foťák vôbec nevyužil. Nejde o nejako dôležitý parameter u mobilov pre seniorov, ale jeho prítomnosť v prípade záujmu určite poteší.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil