hore

Ako urobiť screenshot v mobile?

Snímka obrazovky, čiže screenshot, je rýchly a jednoduchý spôsob, ako si do galérie fotografií v telefóne uložiť obrázky alebo napríklad QR kód do lekárne. Túto funkciu má váš chytrý telefón už nastavenú a screenshot zaobstaráte jednoduchým stlačením niekoľkých tlačidiel. Ako teda na to? Čítajte ďalej, a dozviete sa, ako urobiť screenshot na mobile!

Inteligentné telefóny od rôznych výrobcov zhotovujú snímky obrazovky rozdielne. V tomto článku sa dozviete, ako s vašim telefónom vyfotíte obrazovku raz dva.

Na čo je screenshot dobrý?

Screenshot je skvelým pomocníkom v najrôznejších situáciách. Screenshot napríklad využijete, keď:

·         si chcete do mobilu stiahnuť obrázok bez zbytočného plytvania dátami

·         potrebujete ukázať kód e-receptu, elektronickú vstupenku s kódom atp. a chcete ho mať po ruke

·         potrebujete telefonicky poradiť s ovládaním mobilu a je potrebné poslať podpore snímku toho, čo máte zobrazené na displeji

·         potrebujete zachytiť niečo, čo neskôr už nebude na telefóne možné zobraziť (dočasné správy, jednorazové kódy atp.)

·         si chcete do galérie uložiť iba určitú pasáž textu

·         chcete nahradiť preposielanie internetových odkazov

Android screenshot

Drvivá väčšina telefónov s operačným systémom Android vrátane telefónov Samsung screenshot zaobstaráva tak, že krátko a súčasne stlačíte tlačidlo pre vypnutie a zapnutie obrazovky a tlačidlo pre zníženie hlasitosti. To, že je snímka obrazovky úspešne uložená v galérii spoznáte tak, že obrazovka krátko preblikne, poprípade sa ozve zvuk fotoaparátu.

Majitelia telefónu Samsung si pre jednoduchšie robenie screenshotov môžu v nastavení zapnúť funkciu, vďaka ktorej snímku obrazovky vytvorí iba horizontálnym prejdením hrany dlane po displeji.

Ak vlastníte telefón Sony, podržte tlačidlo vypnutia do chvíle, keď sa vám zobrazí ponuka možností. Tam zvolíte snímku obrazovky.

Apple screenshot

Vytváranie snímky obrazovky na telefónoch Apple je len o maličko rozdielne, ale stále veľmi jednoduché. U iPhonov, ktoré majú v dolnej časti displeja domovské tlačidlo, sa screenshot vytvorí súčasným stlačením tlačidla vypnutia a domovského tlačidla.
U iPhonov pokročilejších generácií bez domovského tlačidla sa pre vyfotenie obrazovky súčasne stlačí tlačidlo vypnutia a tlačidlo zvýšenia hlasitosti. (pozor, naopak ako pri telefónoch Android)

Čo ak žiadny zo spôsobov nefunguje?

Pokiaľ žiadny z vyššie popísaných spôsobov nefunguje na vašom telefóne, skúste na internete vyhľadať bližšie informácie o obsluhe vášho konkrétneho modelu.

Existuje aj množstvo aplikácií, ktorých funkciou je tvorba screenshotov. Buďte ale obozretní, niektoré podobné aplikácie môžu spôsobiť neplechu na vašom displeji, alebo sa aj dostať k vašim citlivým údajom

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil