hore

Ako vybrať iPhone z druhej ruky?

Zarytí vyznávači Androidových technológií a skalní fanúšikovia produktov Apple si na svojich obľúbencoch nájdu to svoje, na Androide najčastejšie jeho rozumnú cenu a na Apple užívateľskú prívetivosť. Pokiaľ uvažujete o kúpe iPhonu od Applu, F-mobil Vám pomôže skĺbiť cenovú dostupnosť s Apple kvalitou – iPhone z druhej ruky! V tomto článku Vám prezradíme, ako s našimi fajnšmekrov nájsť iPhone ako nový.

ako vybrať iphone z druhej ruky

U nás urobíme výber za vás!

Najprv je nutné spomenúť, že nasledujúce body, ktoré zaručujú, že je iPhone v skvelej kondícii, naši fajnšmekri kontrolujú a do predaja nezaraďujú telefóny, ktoré by ich nespĺňali. Každý použitý iPhone prejde rukami skúsených technikov, ktorí preveria, či je mobil v 100% stave! Pokiaľ by ste sa však chceli sami presvedčiť, môžete sa riadiť radami, ktoré sme pre vás pripravili.

Na vzhľade záleží!

Na našom e-shope nájdete medzi informáciami u každého iPhonu z druhej ruky popis jeho kvality, takže si môžete byť istí, že nekupujete zajaca vo vreci. Pokiaľ ale kupujete telefón osobne, je dôležité dať si pozor na samotný vzhľad telefónu. Je poškriabaný alebo otlčený? To sú vady spôsobené používaním, nemusia však nutne znamenať, že telefón nefunguje dobre.
Horším znamením už je prehnutý telefón. Prehnutie môže znamenať silné poškodenie vnútorných komponentov, takému telefónu sa vyhnite.

Aký je stav telefónu zvnútra?

Pokiaľ sa sami chcete presvedčiť, že naši odborníci vyberajú telefóny vo fenomenálnom stave, urobíte dobre, keď niektoré základné funkcie iPhonu otestujete priamo na predajni.

  1. Batéria – s rokmi používania sa kapacita batérie pri iPhone znižuje. V aplikácii Nastavenie, v sekcii Batérie sa dozviete, koľko percentu svojej počiatočnej kapacity batérie disponuje. Ak je kapacita vyššia ako 80 %, tak je všetko v norme a nie je dôvod na obavy. Ak kapacita klesne pod 70 %, je to jasný signál na výmenu. U našich bazárových telefónov poskytujeme minimálne záruku 6 mesiacov aj na bazárové kúsky!
  2. Vezmite si so sebou na predajňu ľubovoľnú SIM kartu. Tú do iPhonu vložte a skúste zavolať na akýkoľvek iný telefón. Tým si skontrolujete ako funkčnosť mikrofónu, tak aj reproduktora.
  3. Ďalej pre vás kontrolujeme ďalšie, tzv. natívne aplikácie, ako je fotoaparát, prehrávanie hudby a tak podobne.

Je telefón skutočne váš?

V Nastavenie skontrolujte, či je mobilný telefón skutočne odhlásený z Apple ID. Pokiaľ iPhone odhlásený nie je, a naši fajnšmekri by toto pre vás neskontrolovali, mohlo by to znamenať pomerne značné komplikácie. Nemohli by ste využívať Apple Pay, bývalý majiteľ by mohol sledovať, čo s iPhonom robíte, a keby ste telefón potrebovali prenastaviť, bez Apple ID kódu sa do neho nedostanete.

Ďalej pre vás kontrolujeme aj sériové číslo telefónu. Na internetovej stránke Apple v kategórii Overenie krytia nájdete políčko, do ktorého zapíšete sériové číslo telefónu, ktoré nájdete v Nastavenia v kategórii Všeobecné, v kolónke Informácie. Tak sa dozviete, či je telefón v záruke, a či nie je kradnutý.

F ako Fakt pravý!

Naši fajnšmekri vždy vyberajú len spoľahlivé telefóny z druhej ruky. Môžete si tak byť istí, že vo F-mobile sú všetky iPhony a súčiastky originálne! Príďte sa sami presvedčiť a osobne si vybrať váš nový iPhone z druhej ruky do niektorej z predajní F-mobil .

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil