hore

Ako vysušiť mobil?

Taký utopený telefón, to nie je žiadny med. Každý z nás sa tejto situácii snaží vyvarovať, pretože presne vieme, aké môže mať následky. Náhoda si ale nevyberá a tak sa ľahko môže stať, že len malý nešikovný manéver pošle váš mobilný telefón pod hladinu. Nemusíte sa ale báť!

Čítajte ďalej av tomto článku sa dozviete tipy a triky, ako vysušiť mobil tak, aby bol znova ako nový.

Je váš telefón v ohrození?

Vlhkosť, ako je známe, je jedným z najväčších nepriateľov elektroniky. Na to ale už niektorí výrobcovia telefónov dávno myslia. Pokiaľ je váš telefón vodeodolný, tj. má stupeň krytia najmenej IP68, mal by byť schopný ustáť ponorenie do vody aj pod jeden meter hĺbky.

Pokiaľ váš telefón ale vodeodolný nie je, treba začať konať ihneď po jeho vylovení.

Telefón ste vytiahli z vody. Čo teraz?

Prvým krokom, ktorý musíte urobiť hneď po tom, čo svoj telefón vylovíte, je vypnúť ho. Tým zamedzíte prípadným skratom, ktoré pre funkciu mobilu predstavujú najväčšie nebezpečenstvo.

Ďalej z mobilu snímte všetky vonkajšie obaly a ochrany – je dôležité dať čo najväčší priestor na únik vodnej pary z telefónu. Ak vlastníte telefón staršieho dátumu výroby, ktorý má stále odnímateľnú batériu, vyberte ju.

Ďalej telefón osušte handričkou alebo papierovou utierkou. Dôkladne vysušte celý zovňajšok. Nepokúšajte sa ale manuálne vytierať vnútro telefónu. Je šanca, že by ste jemnú elektroniku mohli poškodiť. Lepšie je, keď vnútro telefónu vyschne samovoľne.

Teraz je čas na lety prevereného pomocníka - ryžu. Ryža prirodzene pohlcuje okolitú vlhkosť, a preto sa skvele hodí na vysúšanie elektroniky. Najlepšia nádoba na túto úlohu je uzatvárateľná krabička, pretože dovnútra nemôže prenikať okolitá vzdušná vlhkosť. Položte telefón do ryže tak, aby ho obklopovala zo všetkých strán a krabičku zatvorte.
Takto nechajte telefón vysúšať minimálne 24 hodín. Pokiaľ ani po jednom dni nereaguje na zapnutie, nechajte ho v ryži ďalší jeden deň. Pokiaľ ani potom nereaguje, bohužiaľ už sa najskôr nedá zachrániť.

Hurá, telefón funguje! Čo teraz?

Úspešné vysušenie telefónu ešte ale nemusí znamenať stopercentnú výhru. Ako je známe, elektronika je na vlhkosť skutočne veľmi citlivá a nie je vylúčené, že počas vystavenia vode bol telefón tak či onak poškodený. Dôrazne Vám teda odporúčame zálohovať po opätovnom zapnutí telefónu všetky dáta, ktoré na ňom máte uložené. Môže sa totiž stať, že sa mobil po niekoľkých ďalších dňoch používania definitívne kľakne.

Ako predísť kalamite?

Pokiaľ viete, že sa budete v najbližšej dobe často pohybovať pri vode a nechcete nič ponechať na náhodu, máme pre vás to pravé. Náš tím férových fajnšmekrov pre vás vybral ten najlepší sortiment vodeodolných obalov na telefóny, s ktorými sa nemusíte rozbitého mobilu báť. Stačí navštíviť náš e-shop!

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil