hore

Ako zabezpečiť mobil a dáta pred hackermi?

Chráňte svoje dáta a súkromie. Ako na to? Odporúčame fyzické zabezpečenie, inštaláciu antivírusu, firewallu či programu proti špionáži. Prezrite si tipy!

Bezpečnosť a súkromie v digitálnom veku: Ako ochrániť svoj telefón a dáta v ňom

Bezpečnosť a ochrana súkromia sú v digitálnom veku kľúčovými témami, obzvlášť pokiaľ ide o naše chytré telefóny. Práve v nich totiž nosíme množstvo citlivých osobných údajov a prístupov do rôznych účtov. Preto je dôležité venovať patričnú pozornosť zabezpečeniu mobilných zariadení pred zneužitím či útokmi.

Mobilné telefóny sú zraniteľné: Nepodceňujte ochranu telefónu

V prvom rade je nutné si uvedomiť, že mobilné telefóny sú rovnako náchylné na útoky ako počítače. Málokto si to ale aj v dnešnej dobe plne uvedomuje. Podľa rôznych prieskumov a analýz sa obeťou mobilného malware alebo phishingu stal priemerne každý piaty majiteľ smartfónu. To jasne ukazuje, že bezpečnosti je potrebné venovať náležitú starostlivosť.

Fyzické zabezpečenie telefónu je základ

Základom je fyzické zabezpečenie samotného prístroja proti odcudzeniu či zneužitiu. Odporúčame používať kvalitné ochranné puzdro , nosiť telefón pri sebe a ideálne skryto vo vrecku či taške. Rovnako je vhodné neponechávať mobil v automobiloch. Telefón je tiež dobré zamknúť pomocou kódu PIN, gestá alebo biometrických údajov, ako je odtlačok prsta či tvár. Týmto jednoduchým opatrením zabránite prístupu neoprávneným osobám v prípade straty či krádeže.

Potrebuje mobil antivírus?

Ďalšou nevyhnutnou súčasťou ochrany je inštalácia bezpečnostného softvéru priamo do mobilného telefónu . Ide najmä o antivírusové programy, ktoré kontrolujú sťahované aplikácie a prezerané weby a detekujú potenciálne hrozby. Hovorí sa, že iPhone antivírus nepotrebujú, ale ani to už dnes neplatí stopercentne. Medzi preverené aplikácie patrí napríklad Avast, AVG, Norton alebo ESET.

Užitočné sú tiež firewally filtrujúce všetku sieťovú prevádzku a anti-spyware nástroje odhaľujúce prípadné škodlivé aktivity bežiace na pozadí systému . Za zváženie tiež stojí aplikácia pre vzdialené dohľadanie či zamknutie strateného prístroja.

Ako zabezpečiť mobil proti hackerom?

Okrem softvéru je kľúčové dbať na bezpečnosť samotných dát v telefóne. Dôrazne odporúčame používať silné heslá na prístup ako do mobilu, tak aj do jednotlivých aplikácií. Ideálne je zapnúť dvojfázové overenie tam, kde je to možné . Ďalej je vhodné obmedziť prístup aplikácií k citlivým údajom len na nevyhnutne potrebnú mieru a šifrovať dôležité dokumenty či fotografie. Pravidelné zálohovanie taktiež pomôže v prípade straty či krádeže telefónu. Pri využívaní verejných Wi-Fi sietí je nutná obozretnosť, pretože často bývajú nezabezpečené a ani ochrana heslom nezaistí bezpečný prenos dát. Odporúčame pripojenie cez VPN (virtuálnu privátnu sieť), vďaka ktorému sú prenosy chránené.

Dodržiavaním týchto jednoduchých zásad je možné výrazne znížiť riziko úniku či zneužitia vašich osobných údajov . Aj keď to občas môže byť nepohodlné, oplatí sa do mobilnej bezpečnosti investovať čas a úsilie. Chráňte svoj telefón a dáta v ňom pomocou antivírusov, firewallov a ďalších bezpečnostných opatrení!

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil