hore

Ako zálohovať telefón s operačným systémom Android a nestratiť žiadne dáta

Zálohujete svoje dáta? A môžeme ich vidieť? Ak ste sa krapet zahanbili, poteší vás, že máte fúru času všetko napraviť. Zálohovať môžete do počítača, na Google disk, do cloudu alebo pomocou aplikácie. Ako na to?

Zaiste máte v telefóne fotky, súbory a ďalšie dáta, o ktoré by ste neradi prišli. Napriek tomu zhruba tretina ľudí mobil nezálohuje alebo zálohuje nedostatočne. Patríte medzi nich? Fofrom to napravte.

Ako na zálohu telefónov Samsung, Xiaomi, Huawei a ďalších s OS Android?

V zásade máte 4 možnosti, ktoré ide ľubovoľne kombinovať. Zálohovať môžete na pevný či externý disk , pomocou Googlu alebo môžete využiť cloudové úložisko jednotlivých výrobcov telefónov či službu Android Backup Service .

·         Externý alebo pevný disk, pamäťová karta

Ide o jediné offline riešenie, kedy k mobilu pripojíte USB kábel alebo do neho vložíte pamäťovou kartou a dáta prenesiete.

·         Google úložisko

Využiť môžete buď automatické zálohovanie alebo úložisko Google Drive.

·         Cloudové úložisko

Svoje cloudové úložisko majú aj jednotliví výrobcovia mobilov. Existuje Samsung Cloud , Xiaomi Cloud aj Huawei Cloud . Zálohovať môžete fotky, dokumenty, kalendáre aj kontakty. Nastavenie úložiska spravidla prebieha s prvým zapnutím smartfónu a môžete ho spravovať kdekoľvek online.

·         Android Backup Service

Táto fajnová služba umožňuje zálohovať nastavenia celého systému aj jednotlivé aplikácie a ich nastavenia. Nebudete tak musieť stále dookola vyhľadávať Wi-Fi a zadávať heslo, zachované zostane nastavenie Google aplikácií alebo napríklad pozadie na vašej obrazovke či vyzváňacie melódie.

Ako zálohovať chytrý telefón do PC?

Záloha mobilu do PC je geniálne jednoduchým spôsobom, ako dáta uchovať a nestratiť ich prípadne v online priestore.

Najčastejším riešením je využitie USB kábla , ktorý pripojíte k mobilu aj počítaču. Väčšinou sa obsah telefónu na počítači sám zobrazí, takže môžete postupovať ako s klasickým flash diskom - potrebné dáta si skopírujete a uložíte do počítača. Ak smartfón nenaskočí sám, vyhľadajte ho v ponuke Tento počítač .

Ak zálohujete na Googli, môžete využiť aj fajnové vychytávky, vďaka ktorej odpadne nutnosť USB kábla. Dáta jednoducho stačí stiahnuť z Google disku priamo do počítača.

Ďalej existujú aplikácie, ktoré prepoja váš smartfón a počítač, a dáta budú zálohovať za vás.

Ako zálohovať telefón pomocou služieb Google

Vo chvíli, keď máte mobil s operačným systémom Android, nezaobídete sa bez Google účtu, ktorý slúži okrem iného na prihlasovanie do zariadenia. Ak chcete nastaviť alebo upraviť automatické zálohovanie dát stačí v mobile prejsť do Nastavenia - Google - Záloha . Dáta sa vám budú neskôr ukladať na Google Drive. Zálohovať môžete aplikácie, súbory, fotky, skrátka čokoľvek.

Zálohovanie prebieha pravidelne, automaticky a cez Wi-Fi. Na Google disk sa vám zadarmo zmestí až 15 GB dát, potom môžete prejsť na platené úložisko s mnohonásobne väčšou kapacitou.

Pri zálohovaní skombinujte online a offline prístup

Ako zálohovať čo najefektívnejšie? Ideálne kombinujte cloudové úložiská a ukladanie dát do počítača. Dáta z počítača potom pre istotu kopírujte tiež na externý disk. Pokiaľ by jeden spôsob zálohovania zlyhal, máte istotu, že o žiadne dáta neprídete. Skladom máme externé aj pevné disky , pamäťové karty a mnoho ďalších fenomenálnych pomocníkov, ktoré zálohovanie fakt uľahčia.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil