hore

Kamery do auta

Tzv. dashcam alebo ak kamera do auta je schopná v reálnom čase zaznamenávať dianie pred i za vozidlom, to všetko vo vysokej kvalite i napr. v širokouhlom zábere. Kamera do auta predstavuje dôležitý zdroj dôkazného materiálu v prípade dopravnej nehody alebo poistnej udalosti. Pomôže strážiť aj vaše zaparkované auto. Pri výbere Autokamera sa riadime najmä snímkovou frekvenciou, uhol záberu, výdrž batérie, špeciálne funkcie a rozlíšením záznamu. Ako vybrať tú správnu kameru do auta?
Zobraziť viac

V kategórii máme: 0 produktov 0 hodnotenie

Od:

Do:

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

Aké je vhodné rozlíšenie pre dashcam?
Rozlíšenie kamery do auta určuje kvalitu natočeného materiálu. Väčšina kamier dnes zvládne minimálne HD, ktorý úplne stačí na zaznamenanie všetkých dopravných situácií a dobrý prehľad o jazde. Lepšie kamery do auta majú rozlíšenie Full HD. Vďaka nim budete môcť prečítať zo záznamu aj ŠPZ okolitých áut a ďalšie dôležité detaily, ktoré by mohli byť dôležité pri preukazovaní totožnosti.
Pamäť kamery do auta
Kamery do auta nemajú prakticky žiadnu vnútornú pamäť, je teda potrebné v nich mať pamäťovú kartu.
Najčastejšie podporované rozhranie pamäťové karty je microSD, prípadne microSDHC alebo microSDXC. Optimálna veľkosť je 64-128 GB.
Dashcam spravidla ak dôjde pamäť začne automaticky vymazávať najstaršie obsah a rovno nahrávať nový. Ak viete, že teda budete nejakú časť záznamu potrebovať, radšej si ju zálohujte na iné pamäťovej karte.

Ďalšie dôležité parametre
Počet snímok - sa udáva v fps a určuje plynulosť videa. Pre kvalitné nesekajúca sa video je dobré mať kameru s 20-30 fps.
Uhol záberu - určuje, ako široký má dashcam záber. Minimum by pre vás malo byť 140 °, tie najlepšie kamery do auta zvládajú až cez 170 °.
Výdrž batérie - Autokamera sú najčastejšie dobíjané cez kábel pri jazde autom. Majú však malý akumulátor, aby vydržali aj niekoľko hodín po vypnutí motora.
Funkcia - kamera do auta môže mať napríklad tzv. G-senzor, ktorý detekuje náraz. Parkovacie mód potom zapne kameru vo chvíli, keď sa niekto dotkne autá. Hodí sa aj prepojiteľnosť s GPS, vďaka ktorej dashcam zaznamenáva prejdenú trasu.
Späť hore

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

14

Skúsení špecialisti
máme viac ako 14 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

10

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil