hore

SmartCar

SmartCar vám uľahčuje riadenie a pomáha sa vždy dostať do cieľa. Medzi najčastejšie využívané prvky SmartCar patrí navigácie a kamery do auta čiže dashcam. Autonavigácia vám vždy naplánuje najrýchlejšiu trasu, Autokamera ju zaznamenáva, pomáha strážiť auto pred vykradnutím a môže slúžiť ako dôkaz pri dopravných nehôd. Pri výbere dbajte u GPS navigácie do auta na veľkosť displeja, balíček predvolených máp, spôsoby pripojenia alebo kvalitu jazdného asistenta. Ako vybrať tie správne doplnky SmartCar?
Zobraziť viac

V kategórii máme: 0 produktov 0 hodnotenie

Od:

Do:

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

GPS navigácia do auta Sú dnes oveľa populárnejší ako papierové mapy. Dokážu totiž vymyslieť najkratšiu trasu, upozorniť na zlú dopravnú situáciu a uzávierky alebo ukázať vašu presnú polohu. Podľa čoho sa však autonavigácia vyberajú? Balíček máp - všetky navigácia v sebe už majú predinštalovaný určité mapy. Niektoré len Českú republiku, tie lepšie Európu alebo aj takmer celý svet. Zároveň zaručujú pravidelné aktualizácie kvôli zátarasy ani novým cestám. Veľkosť displeja - aby ste na navigáciu bez problémov videli a dala sa ovládať, mal by displej ít uhlopriečku aspon 4,5 ". Pripojenie - navigácia často ponúkajú pripojenie k internetu pre častú aktualizáciu dopravnej situácie. Podobne slúži aj prijímač RDS-TMC, ktorého používanie je zadarmo. Jazdné asistent - GPS navigácia do auta vám môže pomôcť s parkovaním, prechádzaním do pruhov či aktuálny najvyššou povolenou rýchlosťou. Kamery do auta Kamera do auta čiže dashcam slúži na natáčanie jazdy a zaznamenávanie trasy. Môže strážiť zaparkované auto alebo pomôcť rozkľúčovať dopravnej nehody. Aké sú dôležité parametre pri výbere? Rozlíšenie - kamery do auta dnes bežne natáčajú na HD alebo Full HD. Pri lepším rozlíšenie je možné zo záznamu spoznať aj detaily, typicky budú dobre čitateľné ŠPZ okolitých vozidiel. Počet snímok - počet snímok za minútu sa udáva v fps a určuje plynulosť videa. Pre bezproblémové nahrávanie je potrebných minimálne 20-30 fps. Uhol záberu - je možné upravovať, dashcam by mala zvládať 120-170 °. Kamery majú tiež automatické zaostrovanie, aby rozlíšenie zostalo čo najlepšie. Výdrž batérie - dashcam býva nabíjaná z autobatérie počas jazdy. Mala by však mať aj malý akumulátor, aby mohla natáčať aj niekoľko hodín po vypnutí motora. Dôležitou funkciou je aj uzamknutie záznamu pri nehode, aby sa daná stopa nemohla vymazať. S tým súvisí takzvaná prehrávacie slučka - vo chvíli, kedy dôjde miesto v pamäti, pokračuje sa v nahrávaní a zároveň sa odmazávať najstarší nahraný obsah. Pre jazdu pomáha aj GPS senzor, ktorý zaznamenáva trasu a odhaľuje vodiči radary.
Späť hore

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

SmartCar - vyberte si z kategórií

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil