hore

Nové telefóny Samsung Galaxy S24 a Galaxy A

Samsung začiatkom roku 2024 predstavil najväčšiu konkurenciu pre iPhone 15, svoj rad Samsung Galaxy S24 , ktorý má tri modely. Novinky zároveň uvádza na slovenský trh aj v nižšom segmente. Od januára 2024 je k dispozícii rad Galaxy A s päťkou na konci, ktorá označuje novú (nie piatu) generáciu zariadení strednej triedy .

Je zrejmé, že mobilné telefóny Samsung Galaxy patria v neprebernej ponuke na trhu dlhodobo medzi stálice. Novou vlajkovou loďou a modelom, ktorý stojí na špici nového portfólia predstavuje Galaxy S24 Ultra. Tento model sa úplne nepochybne bude prať o najvyššiu priečku v rebríčku najlepších chytrých telefónov roka. Ďalšie dva modely, Galaxy S24 a S24+ sú v porovnaní s modelom Ultra tými menej vybavenými , avšak je potrebné dodať, že sa jedná o prémiové smartfóny najvyššej kategórie.

Áčkový rad s päťkou na konci

M odely Galaxy radu A zahŕňajú telefóny nižšej a strednej triedy. Samsung Galaxy A05s je lacným telefónom pre nenáročných užívateľov. P ostr áda napríklad NFC aj 5G konektivitu. Galaxy A15 je potom v niektorých ohľadoch až prekvapivo dobre vybavený základný smartfón. Oba modely cielia predovšetkým na mladších užívateľov. Galaxy A25 je potom typickým zástupcom strednej trojdy . Pýšiť sa môže okrem iného 6,5 " AMOLED ( Full HD ) displejom s obnovovacou frekvenciou 120 Hz , batériou s kapacitou 5000 mAh a so sústavou troch fotoaparátov ( 50Mpx , 8Mpx a 2Mpx ) .

Nová galaxia menom S24

Vlajková loď Galaxy S24 Ultra ponúka 6,8 displej s adaptívnou obnovovacou frekvenciou ( 1 až 120 Hz). Displej je však oproti svojmu predchodcovi rovný as doteraz najtenšími rámčekmi, čo kedy značka bola schopná vyrobiť. Vnútri jeho elegantného tela tepe ten vôbec najvýkonnejší čip na trhu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 Mobile Platform for Galaxy . Operačná pamäť RAM je pre všetky 3 modely rovnaká 12 GB. Batéria s kapacitou 5000mAh zvládne rýchlonabíjanie až 45W , a to ako pomocou kábla , tak bezdrôtovo. Zariadenie sa opiera o 3 fotoaparáty hlavné (200 Mpx), ultra širokouhlý (12 Mpx ) a teleobjektív (10Mpx).

Ak vás nový smartfón Samsung Galaxy S24 zaujal ako nás, a chystáte sa ho zaobstarať, celkom nepochybne budete potrebovať aj puzdro na mobil , v ktorom tento technologický šperk nosiť, prípadne ďalšie príslušenstvo pre mobilné telefóny .

TIP: Pozrite na puzdrá na Samsung Galaxy S24 .

Galaxy AI: umelá inteligencia s dôvtipom

Popri smartfóne Galaxy 24, Galaxy 24+ a Galaxy 24 Ultra predstavila juhokórejská značka aj svoju umelú inteligenciu. Vďaka Galaxy AI dokážu nové modely okrem iného v reálnom čase prekladať telefónne hovory z jedného jazyka do druhého. Z pre vás nezrozumiteľnej hatmatilky sa behom pár okamihov stane jazyk, ktorý je pre vás zrozumiteľný. Slovenčinu zatiaľ systém Live Translate neovláda, ale je reálna nádej, že aj náš slovanský jazyk sa čoskoro umelá inteligencia naučí a bude vám vedieť s okamžitou odozvou schopná prekladať hovory zo zahraničia. Umelú inteligenciu využívajú nové modely aj na úpravu fotiek a ďalšie úlohy.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil