hore

osvetlenie

Chytré osvetlenia je nevyhnutnou súčasťou SmartHome. Chytré žiarovky je možné ovládať na diaľku cez mobilný telefón, či už sa prepájajú cez Bluetooth, Wi-Fi alebo iné možnosti. Ďalej je možné meniť intenzitu svetla alebo celú radu farieb. Chytrými žiarovkami je možné vybaviť celý byt a všetko ovládať z jedného telefónu. Zaujímavou funkciou je aj možnosť nastavenia rozsvecovanie v určitých intervaloch, aby svetlo odrádzalo zlodeja, keď ste dlhšiu dobu preč. Ako vybrať to správne chytré osvetlenie?
Zobraziť viac

V kategórii máme: 0 produktov 0 hodnotenie

Od:

Do:

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

Aké sú možnosti prepojenia inteligentné osvetlenie?
Chytré osvetlenie je možné ovládať cez váš mobilný telefón, tablet a počítač. Existujú dva základné spôsoby prepojenia zariadení.
Bluetooth - umožňuje ovládanie žiarovky z pohodlia postele. Ide o spoľahlivú sieť, ktorá nemá problémy s výpadkami, funguje veľmi rýchlo. Jej nevýhodou je malý dosah, žiarovku je možné vypnúť či zapnúť na vzdialenosť len niekoľko metrov.
Wi-Fi - chytrou žiarovku je takto možné ovládať kdekoľvek, ak máte pripojenie k internetu. Ak teda zabudnete doma zhasnúť, stačí všetko napraviť na vašom smartphone. Zároveň je možné rozsvietiť si už predtým, než dorazíte domov, aby ste nemuseli hľadať vypínač po tme.
Ďalšie možnosti - chytré žiarovky sa môžu prepojiť aj cez Zig-Bee alebo Z-Wave, ktoré sa používajú hlavne pri ovládaní cez diaľkový ovládač svetiel.

sila svetla
Pri výbere žiarovky je nutné sa zamerať aj na jej maximálnu svetelnosť. Jej sila sa udáva v luxoch (lx) a určuje, ako veľkú plochu je inteligentné osvetlenie schopné efektívne osvietiť.
Do 200 lux - také chytré žiarovky stačí na menšie miestnosti ako chodba alebo kúpeľňa. Prípadne sa žiarovky s menšou intenzitou svetelnosti používajú v miestach, kde nie je potrebné tak silné svetlo. Ako príklad uveďme garáže alebo špajzu.
Nad 200 lux - sa používa pre miestnosti, kde je potrebné vidieť naozaj dobre ako kancelária alebo alebo obývacia izba. Žiarovky nad 1 000 luxov už sa používajú na špecializované miestnosti ako chirurgický sála alebo zlatníctvo.

Čo všetko dokáže chytré žiarovky?
Okrem už uvádzaného ovládanie na diaľku a menenie intenzity svetla je veľmi využívaná zmena farby pre naladenie atmosféry. Veľmi užitočnou funkciou je náhodné rozsvecovanie v rôznych miestnostiach pre vytvorenie zdanie, že v dome niekto je. Táto funkcia má za úlohu odradiť zlodeja keď ste dlhší čas preč.
Späť hore

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil