hore

Paměťová média

Medzi pamäťové médiá radíme pamäťové karty, čítačky kariet a flash disky. Slúži na rozšírenie kapacity vášho zariadenia - telefónu, počítače, fotoaparátu atď. Pamäťová karta sa tiež líšia čítacie a zapisovacie rýchlosťou, aby sa z nej dáta prehrávala čo najlepšie. Adaptér pamäťových kariet potom zaisťuje možnosť dať aj micro alebo nano SD karty do notebooku alebo fotoaparátu. Namiesto toho, aby ste kupovali drahé telefóny s vyššou kapacitou, môžete mať vaše súbory uložené na niektorom z pamäťových médií. Ako vybrať správne pamäťové médiá?

Zobraziť viac

V kategórii máme: 0 produktov 0 hodnotenie

Od:

Do:

Dostupnosť na predajniach

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

pamäťové karty
Pamäťová karta alebo tiež paměťovka, je menšia karta s kapacitou až 2 TB. Rozlišujeme tri typy pamäťových kariet podľa zariadení, pre ktoré je určená - paměťovka pre telefóny (najčastejšie Micro SD), fotoaparáty a do MacBooku (JetDrive a i-Memory).
Typy pamäťových kariet
Treba si dať pozor pri výbere správnej paměťovka pre svoje zariadenia, aby bola kompatibilná. Môže sa tiež stať, že vaše zažízení s podporou SD karty nebude môcť prečítať SDHC alebo SDXC kartu.
SD - starší a dnes už takmer nepoužívaná karta s nízkou kapacitou od 8 MB po 2 GB.
SDHC - karty rovnakej veľkosti ako SD karty s kapacitou 4 GB - 32 GB
SDXC - kapacita 64 GB - 2 TB
Rovnakými kapacitami ale menšou veľkosťou disponujú Micro SD karty, ktoré sú určené predovšetkým pre fotoaparáty, telefóny, kamery tablety, Drone alebo GPS navigáciami.
Compact flash - profesionálne karty určené napríklad pre kvalitné fotoaparáty. CF disponujú extrémne vysokú čítacie rýchlosťou, vďaka tomu môžu pracovať so zložitejším obrazovým formátom RAW. Dnes existujú novšie verzie CD karty CFast 2.0 a XQD karty.
rýchlosť zápisu
Pamäťové karty delíme ďalej do tried podľa rýchlosti zápisu.
Triedy 2 - 2 MB / s zapisovať rýchlosť, hodí sa pre nahrávanie SD videa
Triedy 4-6 - 4-6 MB / s zapisovať rýchlosť, HD video
Trieda 10 - 10 MB / s, Full HD video
UHS-1 a V10 - 10 MB / s zapisovať rýchlosť, natáčanie Full HD, UHS tiež vysielanie real-time
UHS-3 - 30 MB / s, 4K video
V-30 - nahrávacie rýchlosť 30 MB / s pri 30 fps
Pamäťové karty A - tento symbol označuje karty spĺňajúce výkonnostné normy dôležité pre mobilné telefóny. Sú nevyhnutné pre správnu funkciu inštalácie a prevádzky aplikácií.
A1 - minimálna rýchlosť náhodného čítania 1500 IOPS, minimálnu rýchlosť zápisu - 500 IOPS, Miminálny rýchlosť pre lineárne záznam 10 MB / s
čítačky kariet
Adaptér pamäťových kariet slúži k rýchlejšiemu prenosu dát medzi jednotlivými zariadeniami. MicroSD kartu nejde strčiť samotnú do notebooku, ale vďaka čítačke už to možné je a dáta sa tak prenášajú oveľa rýchlejšie. Obdobná situácia je napríklad aj u fotoaparátov.

USB flash disky
Flashky slúži k uchovávaniu a zálohovanie dát, aby nedošlo k ich strate. Môžu mať kapacitu od niekoľkých GB až po 512 GB, zariadenie s väčšou kapacitou úložiska sú externé disky. Najčastejšie majú konektor USB, existujú však aj flash disky s USB-C, microUSB a Lightning.
Späť hore

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

Paměťová média - vyberte si z kategórií

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil