hore

Vysielačky

Vysielačky sa dnes používajú predovšetkým pre komunikáciu pri organizovaní veľkých podujatí alebo pri turistike. Ich výhoda oproti mobilným telefónom tkvie v bezplatnosti volanie a netreba mobilného signálu. Vysielačka je tiež viac odolná a dlhšie vydrží. Vysielačky tiež môžu slúžiť ako dobrá hračka pre deti. Vysielačky môžu byť napájané cez bežné batérie alebo akumulátor. Vysielačky sa líšia tiež hlavne svojím dosahom, ktorý bežne dosahuje niekoľko kilometrov. Podľa čoho sa dá poznať dobrá vysielačka?

Zobraziť viac

V kategórii máme: 0 produktov 0 hodnotenie

Od:

Do:

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

dosah vysielačky
Zásadným parametrom pri výbere je samozrejme dosah vysielačky. Bežne sa uvádza vo vzdialenosti na nezastavané ploche, v meste alebo v teréne je dosah signálu menšia. Kvalita signálu okrem terénnych podmienok záleží tiež od počasia a frekvencie používania vysielačky. Lacnejšie prístroje majú dosah niekoľko kilometrov, u tých kvalitnejších zachytíte signál aj na viac ako 10 kilometrov.
nabíjanie vysielačky
Vysielačky vďaka svojmu jednoduchému prevedení vydrží o dosť dlhšie než mobilné telefóny. Energiu čerpajú dvoma spôsobmi.
Bežné batérie - väčšinou sa používajú batérie typu AAA. Musí sa po niekoľkých mesiacoch meniť, čo zvyšuje výdavky. Ak však využívate vysielačky v prírode, ide o ideálnu možnosť, stačí so sebou vziať náhradné batérie.
Akumulátor - v tomto prípade je možné vysielačku dobíjať v dokovacej stanici, káblové dobíjania sa u vysielačiek nepoužíva. Pokiaľ máte bežne v dosahu zásuvky pri používaní vysielačiek, ide o lacnejšiu a efektívnejšiu možnosť.

odolnosť vysielačky
Keďže vysielačky sa používajú predovšetkým pri outdoorových aktivitách, musia byť odolné proti pádu a prachu. Krytie sa označuje IP plus dve čísla určujúce odolnosť pred prachom a vodou. Väčšina vysielačiek má ochranu poriadku IP67 - nedostane sa do nich žiadny prach a sú vodeodolné, alebo IP68 - sú aj vodeodolné. Krytie tiež vysielačky ochraňuje pred nárazmi a pádmi z výšky až niekoľkých metrov.
Ďalšie zaujímavé vychytávky
Ak používate vysielačku na akciu alebo na stavbe, veľmi sa bude hodiť klip k pripnutie na opasok alebo batoh.
Pre rodičov je zaujímavá aj funkcia VOX, vďaka ktorej je možné použiť vysielačku ako detskú opatrovateľku.
Hands-free zas umožňuje pripojenie slúchadiel, vysielačku tak nie je potrebné mať neustále pri uchu.
Späť hore

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil