hore

Čo je powerbanka a na čo dať pozor pri výbere?

Powerbanka sa ako externý zdroj energie na dobitie mobilu hodí nielen na cesty. Na čo si dať pri jej výbere pozor? Inšpirujte sa u férového fajnšmerka

Powerbanka: na čo si dať pozor pri jej výbere?

Každý už to najskôr zažil – mobilný telefón, ktorý človeku poskytuje spojenie so svetom, sa vybije práve v tej najhoršej chvíli. V momente, keď u seba nemáte nabíjačku alebo prístup k elektrine, môže ísť o pomerne veľkú nepríjemnosť. Odpoveďou na tento problém je vynález zvaný powerbanka! Súčasný trh ich ponúka nepreberné množstvo. Čím sa pri výbere riadiť?

Čo je powerbanka a ako funguje?

Powerbanka je prenosná vysokokapacitná lítiová batéria (akumulátor), ktorá sa dá káblom pripojiť k takmer ľubovoľnému elektronickému zariadeniu, a tým dobiť jeho batériu. Čo sa hodí napríklad v prípadoch, keď:

  • Váš telefón/počítač má malú kapacitu batérie.
  • Veľakrát sa nachádzate v miestach, kde nie je prístup k elektrickej zásuvke.
  • Používate svoje elektronické zariadenia často a potrebujete ich mať stále k dispozícii.
  • Jazdíte na výlety do prírody.

Väčšina súčasných powerbank má takú veľkú kapacitu energie, že vám telefón plne dobijú aj opakovane. Keď sa sama powerbanka vybije, stačí ju jednoducho znova nabiť z elektrickej siete. A ako dlho sa powerbanka nabíja? Priemerne len o niečo dlhšie ako váš telefón. Pokiaľ ju necháte nabíjať cez noc, nemusíte sa báť, že by ste ju nestihli dobiť celú.

Akú kapacitu má powerbanka?

Kapacita energie, ktorou sa daná powerbanka chváli, sa uvádza v miliampérhodinách – v skratke mAh. Kapacita powerbank sa väčšinou pohybuje medzi 5 000 a 40 000 mAh. Čím väčšiu energetickú kapacitu powerbanka má, tým je rozmernejšia a ťažšia. Pri jej výbere je teda tiež dobré zvážiť, aký veľký náklad so sebou chcete nosiť.

Nielen nabíjanie

V dnešnej dobe ponúkajú powerbanky aj ďalšie technické vychytávky, ktoré sa vám môžu hodiť. Často je ich súčasťou napríklad LED svietidlo, čo ocenia najmä táborníci. Niektoré powerbanky môžu mať na povrchu fotovoltaické články, vďaka ktorým sa môžu dobíjať zo slnečnej energie. Existujú aj powerbanky so schopnosťou naštartovať auto (za použitia príslušných káblov). Ďalej sa môžete stretnúť s powerbankami, ktoré sú schopné nabíjať bezdrôtovo.

Ako vybrať vhodnú powerbanku?

V závere pre vás bude najdôležitejšie zvážiť, za akých okolností plánujete powerbanku využívať. Pokiaľ vám bude slúžiť iba ako záložný zdroj energie pri každodennom živote, nemusíte investovať do powerbanky s obrovskou kapacitou. Naopak, ak radi vyrážate na dlhé dni do prírody mimo civilizácie, môže sa vám viac hodiť spoľahlivá, odolná powerbanka s vysokou kapacitou.

Myslite aj na to, aké zariadenie budete pomocou powerbanky dobíjať. Telefón alebo inteligentné hodinky sú hračkou pre každú powerbanku. Pokiaľ ale chcete dobíjať notebook, je nutné sa presvedčiť, že si kupujete takú, ktorá to vie.

Pokiaľ máte ohľadom powerbank ďalšie otázky, neváhajte sa obrátiť na náš tím férových fajnšmekrov, ktorí každú vašu otázku radi zodpovedia.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil