hore

Čo je to handsfree a ako sa používa?

Handsfree technológie sa stali neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného digitálneho života . Čo stojí za označením handsfree, akú podobu môže mať a kde sa najčastejšie používa ?

Odpovede nájdete v našom článku .

Čo je handsfree?

Term ín h andsfree označuje technológiu, ktorá je navrhnutá tak, aby minimalizovala ručnú manipuláciu so zariadením. Jej cieľom je najmä zvyšovať pohodlie a bezpečnosť pri telefonovaní (alebo počúvaní hudby) – práve tým, že umožňuje komunikáciu bez použitia rúk. To platí najmä v situáciách, keď je koncentrácia na okolité dianie kľúčová, preto sa často používa handsfree do auta . H andsfree technológia môže mať niekoľko podôb.

Bezdrôtové slúchadlá s mikrofónom

Moderné bezdrôtové slúchadlá určené na použitie s mobilnými telefónmi, sú často vybavené mikrofónmi. Počítajú tak s tým, že s ich pomocou môžete prijímať hovory a telefonovať. Tým, že sa opierajú o technológiu Bluetooth, umožňujú počúvanie aj komunikáciu s okolím bez obmedzujúcich káblov a bez nutnosti držať telefón v ruke.

Handsfree do auta: bezpečnosť na prvom mieste

Bezdrôtová technológia Bluetooth umožňuje prepojenie mobilného telefónu s handsfree slúchadlami alebo vstavaným handsfree systémom vo vozidle. Moderné automobily často využívajú práve vstavané handsfree systémy , ktoré minimalizujú ručnú manipuláciu so zariadením počas riadenia a umožňujú vodičom handsfree telefonovanie alebo ovládanie hudby a určitých funkcií priamo z volantu, prípadne pomocou hlasových príkazov. Aktuálne sa hovorí o tom, že s komunikáciou v aute (as autom) by mala vo veľmi blízkej budúcnosti pomáhať umelá inteligencia .

Hlasoví asistenti: s rukami vo vreckách vyriešia všetko za vás

Technológie ako Siri od spoločnosti Apple, Google Assistant alebo Alexa od spoločnosti Amazon umožňujú používateľom ovládať svoje zariadenia – a to nielen mobilné telefóny, ale aj rozličné vybavenie v domácnosti – hlasom. Ide teda o handsfree operácie .

Ako spárovať handsfree zariadenia s telefónom?

Pre spárovanie handsfree za riadenie s telefónom postupujte nasledujúcim spôsobom: Zapnite Bluetooth na telefóne, zapnite handsfree za riadenie (prípadne Bluetooth systém v aute), vyhľadajte dostupné zariadenia na telefóne/vo vozni, vyberte požadované zariadenie a telefón so zariadením spárujte. Po úspešnom spárovaní budete môcť využívať handsfree funkcie.

Výhody handsfree technológie

Vďaka handsfree si môžete užiť svoje obľúbené aktivity pohodlne a bezpečne , a zároveň byť produktívnejší (efektívnejší multitasking). Ak handsfree zatiaľ nepoužívate , asi už tušíte, ako vás môže táto technológia zbaviť obmedzení a nadrobno, a napriek tomu podstatne, uľahčiť, prípadne zlepšiť každý váš deň.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil