hore

Dokovacia stanica

Dokovacia stanica sú univerzálne prístroje, ktoré ponúkajú veľa druhov portov. Vďaka tomu je možné s nimi prepojiť väčšinu zariadení v domácnosti. Dokovacia stanica môžu váš mobil prepojiť s notebookom alebo umožňujú pracovať na viacerých monitoroch. Zároveň vaše zariadenie neustále nabíja. Dokovacia stanica môžu byť univerzálne pre všetky značky, ale aj špecifické vyrábané konkrétnou značkou. Dokovacia stanica ľahko prepojí telefón s notebookom. Aké sú ďalšie špecifiká dokovacia stanica?
Zobraziť viac

V kategórii máme: 0 produktov 0 hodnotenie

Od:

Do:

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

Špecifické vs. univerzálna dokovacia stanica Existujú dva základné typy dokovacích staníc. Každá má trochu inú funkciu, je teda potrebné pozorne vyberať, ktorá vám bude v domácnosti užitočnejšie. Špecifické dokovacej stanice sú určené pre určitý model alebo značku notebookov, nefungujú s inými typmi. Ich veľkou výhodou však je veľká zladenosť s daným notebookom. Prepojenie s vaším mobilným telefónom prebehne úplne bez problémov. Sú určené hlavne pre pracovné notebooky, konektor pre špecifickú dokovaciu stanicu nájdete na zadnej strane. Univerzálna dokovacia stanica sa s notebookom prepájajú cez USB port. Výhodou samozrejme je kompatibilita s každým notebookom a tiež nižšia obstarávacia cena. Oproti špecifickým však nemusí vždy fungovať stopercentne správne. Porty na dokovacej stanici Dokovacia stanica samozrejme ponúkajú hneď niekoľko druhov vstupov, aby ste s nimi mohli prepojiť rôzne prístroje. Bežne ponúkajú mikroUSB a USB-C pre telefóny, niekoľko klasických USB, tie lepšie aj HDMI a zvukový port pre reproduktory alebo slúchadlá. Výhody dokovacia stanica Prečo si vlastne dokovaciu stanicu zhotovovať, keď všetky tieto porty máte v notebooku bežne? Je k tomu hneď niekoľko dôvodov. Počas používania dokovacej stanice je notebook neustále dobíjaný. Zbaví vás neprehľadné spleti káblov na stole, budete lepšie vedieť, od čoho aký kábel je. Veľmi jednoducho s notebookom prepojí mobilný telefón. Pri prenášaní notebooku inam stačí vybrať dokovaciu stanicu, nie je nutné vyťahovať všetky káble.
Späť hore

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

14

Skúsení špecialisti
máme viac ako 14 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

10

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil