hore

Ako bezpečne a rýchlo vykonať vymazanie iPhone?

Chystáte sa predať váš iPhone? Nezabudnite ho prvý celý vymazať!

IPhony majú funkciu ukladania do telefónu a na základe cloudovej platformy iCloud. Akékoľvek dáta tak zmažete, zmiznú síce z používateľského rozhrania iPhonu, ale stále zostanú uložené v jeho pamäti.

Pokiaľ sa tak chystáte svoj iPhone predať či darovať, je vhodné vymazanie celého iPhonu, odstránenie všetkého úložiska a nastavenia. Ako vymazať iPhone bezpečne, aby ste neprišli o viac, než chcete a kde túto akciu vykonať?

Pred vymazaním iPhone myslite na zálohu

Predtým, než sa vrhnete na mazanie svojho iPhonu, nezabudnite na zálohu. Vďaka nej neprídete o cenné dáta, hoci nový používateľ sa k nim nedostane. Vymazanie iPhone môžete vykonať jednoducho cez mobilné nastavenia:

  • v nastavení kliknite na Všeobecné, Preniesť alebo Resetovať iPhone,
  • a kliknite na Zmazať dáta a Nastavenia.

Pokiaľ pri mazaní iPhone máte po ruke už aj nový model, môžete na presunutie všetkých aplikácií a dát do nového zariadenia využiť úložisko na iCloude.

IPhone môžete vymazať aj pomocou počítača

Nefunguje vám ikonka Nastavenia v iPhone? Vezmite si k ruke počítač a pripojte iPhone pomocou kábla . Pomocou PC môžete zo svojho iPhone vymazať:

  • všetky dáta a nastavenia,
  • nainštalovať najnovšiu verziu iOS,
  • a obnoviť továrenské nastavenia.

Aj v tomto prípade je prvá dôležitá záloha iPhone a potom sa postup mierne líši podľa toho, či vlastníte Mac alebo PC s Windows. Na Macu stačí na bočnom paneli Finder vybrať iPhone, kliknúť na Všeobecné a potom Nastaviť iPhone. Na PC s Windows je potrebné prvé nainštalovať aplikáciu iTunes.

Kedy sa vám oplatí vymazanie vyrovnávacej pamäte telefónu

Pokiaľ váš iPhone beží pomaly alebo batéria nevydrží ako predtým, je načase vymazať iPhone cache, teda jeho vyrovnávaciu pamäť.

Je potrebné:

  • vymazať históriu prehliadača a vyrovnávaciu pamäť aplikácie pomocou ikony Nastavenia,
  • reštartovať iPhone a vyprázdniť RAM RAM, ktorá slúži ako pracovná pamäť.

Či už svoj iPhone predávate alebo len chcete zrýchliť jeho funkcie, vždy najskôr myslite na zálohu, aby ste neprišli o svoj obsah v podobe fotiek a cenných dát.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil