hore

Ako dobiť batériu mobilu bez nabíjačky?

V dnešnej dobe sú mobilné telefóny nepostrádateľnou súčasťou nášho každodenného fungovania , a tak sa občas stane, že nám dochádza batérie vo chvíli, keď nemáme po ruke nabíjačku . Čo v takom prípade robiť a aké a alternatívy vás v kritických chvíľach môžu zachrániť pred tým, že vášmu telefónu takzvane „ dôjde šťava “?

USB Kábel: stará dobrá spojka

Ak ste sa ocitli bez nabíjačky , ale máte k dispozícii USB kábel, môžete ho pripojiť k počítaču alebo inému ľubovoľnému zariadeniu s USB portom. Aj keď môže nabíjanie trvať v porovnaní s nabíjačkou dielu , ide o funkčnú metódu. Jediná drobnosť, ktorá by vám mohla nabíjanie prekaziť, je kábel s nekompatibilnou koncovkou. Staršie telefóny mávajú vstup na microUSB , všetky typy iPhonov až do radu 14 používajú konektor typu Lightning , väčšina smartfónov (vrátane iPhone 15 ) je však vybavená dnes najrozšírenejším konektorom USB-C . Tento typ budú musieť od jesene roku 2024 mať všetky nové mobilné telefóny v EÚ, a to vrátane zariadení spoločnosti Apple .

Powerbanka: Prenosná záchrana

Jedným z najefektívnejších riešení , ako nabiť batériu do mobilu bez nabíjačky, je použitie powerbanky . Powerbanka je v podstate prenosná batéria, ktorú môžete vziať kamkoľvek so sebou . Umo žňujú opakované dobíjanie telefónov a ďalších zariadení na cestách, čo sa veľmi hodí na miestach, kde nie sú v dosahu žiadnej zásuvky . Stačí pripojiť telefón pomocou USB kábla (bez neho to nepôjde) a nechať ho nabíjať. Na trhu nájdete neprieberné množstvo variantov – líšia sa predovšetkým veľkosťou a kapacitou, rovnako ako funkciami a rôzne výkonnými výstupmi . Niektor é podporujú rýchlonabíjanie.

Autonabíjačka: čerpajte energiu na cestách

Pre tých, ktorí trávia veľa času cestovaním v aute, je autonabíjačka obľúbený a často aj nevyhnutný doplnok. Zvlášť pre tých, ktorí pri cestách využívajú navigáciu v telefóne. Tá je totiž pre batériu veľkou záťažou. Pokiaľ v aute nemáte priamo zdierku na USB, ale disponujete auto-zapaľovačom, stačí samotný zapaľovač vybrať a do zdierky vložiť USB adaptér (na trhu ich opäť nájdete veľké množstvo). Potom už len pripojte USB kábel a počas cesty môžete veselo nabíjať.

Bezdrôtové nabíjanie: budúcnosť v akcii

Niektoré telefóny novšieho dátumu výroby podporujú okrem klasického aj bezdrôtové nabíjanie . Stačí mať po ruke špeciálnu nabíjaciu podložku, ktorá dokáže váš telefón nabíjať aj bez kábla. Jednoduchšie to ani byť nemôže – položte na podložku svoj telefón a ten začne „č erpať energiu behom okamihu.

Kompromis za akú cenu?

Použitie alternatív pri nabíjaní, či už je to powerbanka, autonabíjačka alebo bezdrôtové nabíjanie, môže byť pohodlné, má to aj svoje „ale“. Rôzne nabíjacie zdroje totiž môžu dodávať do zariadenia odlišné napätie a prúd, čo môže mať vplyv nielen na rýchlosť nabíjania, ale aj na životnosť batérie. Aby ste negatívny vplyv na batériu minimalizovali, je dôležité vyberať kvalitné alternatívne zdroje a dodržiavať odporúčané postupy.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil