hore

Ako funguje krokomer v mobile? Na základe čidiel a pokojne aj bez internetu

Ako ten mobil vie, aký máte dlhý krok? Používa GPS alebo vzdialenosť odhaduje? Dá sa na údaje spoľahnúť? Zistite všetko o krokomeroch v mobile.

Tiež vás baví famózna funkcia smartfónov , medzi ktoré bezpochyby patrí krokomer? Vďaka nemu si udržíte optimálnu kondíciu a možno vás aj nakopne ujsť zajtra viac ako dnes. Fajn zábava je tiež údaje prechádzať. Lenže ako krokomer v mobile funguje a môžete sa naň spoľahnúť?

Spoznajte TOP 3 výhody krokomeru v mobile

Tušíte, že v smartfóne máte krokomer, ale príde vám zbytočné merať niečo tak obyčajné ako je chôdza? Lenže mobil to už beztak robí za vás. Takže stačí len sledovať, porovnávať a tešiť sa z čoraz lepšieho zdravia a fyzičky.

1.      Chôdza je najprirodzenejší pohyb

Vedeli ste, že ešte pred 30 rokmi ušiel človek za deň priemerne 5 km? Dnes sú to... iba 2 kilometre. A aj to je pre mnohých fakt veľa. Chôdza je mnohými podceňovaný pohyb, čo je škoda. Chodiť navyše môže každý – bez ohľadu na vek a fyzičku.

2.      Hranica 6.000 krokov prispieva k lepšiemu zdraviu

Každý krok sa počíta. Lenže 6.000 krokov, čiže približne hodinka chôdze, sa počíta o niečo viac. Štúdie ukázali, že práve od tohto počtu krokov začínajú pozitívne účinky na psychiku, fyzickú kondíciu, chudnutie aj zdravie. Napriek tomu sa väčšinou hovorí o 10.000 krokov, čo vzniklo ako marketingová kampaň – je to skrátka krajšie číslo.

3.      Ušetríte za chytré hodinky aj fitness náramok

Snáď najväčšou výhodou krokomeru v mobile je to, že ho máte stále po ruke a je zadarmo. Aj bez ďalšej investície tak môžete merať svoju aktivitu, motivovať sa a posúvať nielen chodecké výkony.

Krokomer do mobilu nemusíte inštalovať

Každý moderný mobil má v sebe pohybové senzory. Pre krokomer je dôležitý akcelometer, ktorý meria, ako veľmi sa pohybujete v danom smere. Zjednodušene skrátka počíta otrasy, na základe ktorých určuje počet krokov a vzdialenosť. Aby ste krokomeru pomohli byť presnejší, do aplikácie spravidla zadávate pohlavie, vek a výšku. Napriek tomu môže vznikať minimálna odchýlka spôsobená pohybmi, ktoré smartfón zle vyhodnotil alebo nezaznamenal. 100% presnosť teda nečakajte, aj tak údaje stoja za to.

Krokomer v mobile zaznamenáva pohyb aj bez internetu

Veľkou výhodou senzorov je to, že detekujú pohyb aj keď ste offline. Čo je skvelé, pretože meria pohyb aj napríklad v horách, kde nemusí byť signál. A meria pohyb tiež, keď vám dochádzajú dáta.

Stiahnuť si môžete aj aplikácie využívajúce GPS

Pokiaľ chcete poznať uistenú vzdialenosť úplne presne, môžete si stiahnuť niektorú z aplikácií, ktoré v určovaní počtu krokov pomáha poloha. Vďaka GPS sú tieto aplikácie veľmi presné. No a pokiaľ vám ani to nestačí a pohybu ste prepadli, najpresnejšiu službu urobia chytré hodinky .

Pohybové senzory môžete nájsť pri smartfónoch vyrobených po roku 2016

Môže sa stať, že váš telefón pohybové senzory nemá? U starších modelov áno. Krokomery sú štandardne súčasťou väčšiny smartfónov od roku 2016. Potom nezostáva nič iné ako vymeniť mobil za nový, s ktorým vás to bude zase baviť a užijete si mnoho báječných funkcií. Pre famózny výber a férové ceny fofrujte k nám na e-shop.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil