hore

Ako nalepiť tvrdené sklo?

Tvrdené sklo na mobil je jednou z najbežnejších a najúčinnejších foriem ochrany vášho telefónu. F ako Funkčná ochrana – s F-mobilom Vám telefón vydrží dlhšie, než by ste čakali. V tomto návode vás prevedieme niekoľkými jednoduchými krokmi, ako tvrdené ochranné sklo dokonale umiestniť a nalepiť.

Čistota = základ úspechu

 1. Alfou a omegou dobre nalepeného tvrdeného ochranného skla na mobil je dokonale vyčistený displej. Nemusíte sa ale báť, že by ste museli zháňať nejaké špeciálne prípravky či príslušenstvo. Zakúpené ochranné sklo totiž prichádza v obale so všetkým, čo je na nalepenie potrebné. Poväčšinou v balíčku nájdete:
 2. Samolepku na zobratie všetkého prachu a pevných čiastočiek
 3. Obrúsok s alkoholom na zotretie mastnoty
 4. Suchá handrička na vysušenie povrchu

Samotné sklo má na sebe z jednej strany ochrannú fóliu. Ide o priľnavú stranu, ktorou budete sklo na obrazovku lepiť. Dajte si pozor, aby ste sa jej po odlepení nedotkli prstami.

Ako na lepenie

Lepiť ochranné sklo sa všeobecne odporúča v čistej miestnosti, kde sa príliš nepráši alebo necirkuluje vzduch.

 1. Položte telefón na stabilný vodorovný povrch.
 2. Samolepkou z povrchu obrazovky odstráňte prach a iné pevné nečistoty.
 3. Vlhkou alkoholovou handričkou odmastite celú obrazovku.
 4. Suchou handričkou povrch utrite a vysušte.
 5. Presvedčte sa, že sklo na mobil pokladáte zo správnej strany (otvory pre tlačidlá, mikrofón).
 6. Z ochranného skla opatrne zlúpnite fóliu zhruba do polovice.
 7. Opatrne umiestnite sklo na obrazovku a pri pokladaní z neho zlúpnite zvyšok ochrannej fólie.
 8. Keď je sklo položené, jemne ho k obrazovke pritlačte. V tej chvíli sklo k obrazovke priľne.
 9. Pokiaľ uvidíte vzduchové bubliny, vytlačte ich prstami či ľubovoľnou kartou. Pokiaľ to nepôjde, môžete sklo nadvihnúť pri jednom z rohov a vzduchovú bublinu vytlačiť. Pri zdvíhaní si však dajte pozor, aby sklo vplyvom tlaku neprasklo!

Ďalšie príslušenstvo

Ak ste si zakúpili drahšie ochranné sklo, môže sa stať, že k vám dorazí s viacerými príslušenstvom na nalepenie. Môže sa jednať o fixujúce nálepky, lepiacu kvapalinu či UV svetlo. Výrobca v každom prípade poskytne návod na použitie.

Ako sklo potom odlepiť

Je vaše ochranné tvrdené sklo poškodené, alebo ho skrátka chcete vymeniť za lepší variant? Pred prilepením nového tvrdeného skla budete to staré musieť odlepiť. Nie je to žiadna veda a lámať hlavu si s touto úlohou rozhodne nemusíte.
Budete na to potrebovať len šikovné prsty a pomôcka, ktorú sklo odlepíte – výborne poslúži napríklad kreditná karta. Ak by ste si na odlepenie trúfli vlastnou rukou, dávajte si pozor na úlomky skla, ktoré sa mrvia a môžu vám spôsobiť drobné poranenia na prstoch a nechtoch.

 1. Kartu vsuňte opatrne pod roh tvrdeného skla.
 2. Páčivým pohybom nahor sklo odlepte od displeja vášho mobilu.

Ako docieliť najdlhšiu výdrž skla

Aby ste docielili najdlhšiu výdrž ochranného skla, dajte si pozor, aby neprišlo do kontaktu napríklad s kľúčmi či mincami v taške alebo batohu – veľmi ľahko totiž jeho krehké hrany prasknú. Na ochranu okrajov skla veľmi dobre poslúžia ochranné puzdrá s presahom – najlepšiu ochranu podľa našich fajnšmekrov poskytnú napríklad puzdrá Tactical Plyo, Roar Armor gél, Itskins či Cellularline.

Doprajte svojmu displeju to najlepšie

Každý, kto vlastní mobilný telefón môže potvrdiť, že tvrdené sklo na mobil je tou najúčinnejšou a najlacnejšou ochranou vášho displeja. Skontrolujte ponuku na F-mobile a kúpte si kvalitné tvrdené sklo za tú najlepšiu cenu!

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil