hore

Ako postaviť chytrou domácnosť

Pred pár rokmi sa s vtipom hovorilo, že za chvíľu bude aj rúra múdrejší ako my. Uplynulo niekoľko rokov a dnes si môžeme zariadiť celú chytrou domácnosť, ktorú môžeme v podstate ovládať na diaľku. Prípadne môže fungovať sama s nutnou dávkou umelej inteligencie. Poďme sa pozrieť, ako na to.

K čomu je múdra domácnosť?

Prečo si vlastne chytrou domácnosť zariaďovať, keď všetko, čo zvládne urobiť, si môže človek zariadiť sám? Pretože vám to uľahčuje starosť o váš domov, všetko zvládnete ovládať cez aplikáciu v smartfóne. Už žiadne rozsvietené svetlo cez víkend, keď ste boli preč či chladný byt pri návrate. Múdra domácnosť vám skrátka uľahčia život v mnohých ohľadoch.

Jednoúčelové sady alebo centrálnej jednotky

Pri zariaďovaní sa musíte rozhodnúť, koľko do chytré domácnosti chcete investovať. Jednoúčelové sady sú určite výborné a pomerne lacné, príliš je však nejde prepojiť dohromady. Zvlášť ak by boli od iného výrobcu, tak je často nie je možné kombinovať vôbec. Centrálna jednotka stojí viac peňazí, pri jej inštalácii sa zapotíte, ale vytvoríte tým skvelú a kompletné inteligentná domácnosť. Celú ju potom budete ovládať pomocou jednej aplikácie, všetko teda budete mať na jednom mieste.

Zariadenie chytré domácnosti

Pojem múdra domácnosť sa môže týkať takmer všetkého, na čo si len spomeniete. My si tu niekoľko najčastejšie používaných komponentov predstavíme a popíšeme. Čo všetko môžete ovládať svojim mobilom?

chytré osvetlenie

Nechce sa vám už vstávať z postele, aby ste zhasli? Stačí vypnúť osvetlenie na diaľku mobilom. Múdra svetla toho vie samozrejme oveľa viac ako postupne sa ráno rozsvecovať, meniť intenzitu či nepravidelne rozsvecovať kvôli odlákanie zlodejov. Viac sa dozviete v článku Chytré žiarovky a osvetlenie.

Chytré zásuvky a spínače

Báli ste sa nechať mobil v nabíjačke, pretože by sa mohla vyzkratovat? Chytré spínače zle pracujúce spotrebiče sami odpojí. Zároveň ich môžete jedným tlačidlom zapnúť viac naraz a ešte vás budú priebežne informovať o spotrebe energie. Vie toho io dosť viac, prečítajte si o tom v článku Chytré zásuvky a spotrebiča.

chytré termostaty

Málokto má rád návraty z dovolenky alebo relaxačného víkendu do nevykúrenej alebo naopak prehriatej domácnosti. S termostatom si všetko zapnete na diaľku, navyše sa aj zapne sám od seba, ak zaznamená váš pohyb v dome. Zistite viac v článku Chytré termostaty.

chytré senzory

Senzory pomáhajú chrániť váš domov pred vykradnutím, požiarom, vytopením a množstvom ďalších nepríjemností. Akonáhle zaznamenajú nejaký problém, pošlú vám okamžite upozornenia. Článok?

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil