hore

Myši

Myš patrí medzi základné doplnky k počítaču. U stolného PC sú počítačové myši nutnosťou, hodí sa aj k notebookom. Líši sa podľa spôsobu využitia, tu sa delí na kancelárske myši a herné myši. Ďalším dôležitým parametrom je, či je myš drôtová alebo bezdrôtová. Ďalej záleží napríklad na tom, či má myš k počítaču optický alebo laserový snímač. Ďalej je tiež potrebné vybrať správnu veľkosť myši, aby vám dobre sedela do ruku. Aké všetky kritériá vziať do úvahy, ak chcete vybrať správnu počítačovú myš?

Zobraziť viac

V kategórii máme: 0 produktov 0 hodnotenie

Od:

Do:

Dostupnosť na predajniach

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

Na čo myš potrebujete?
Podľa spôsobu využitia sa myši delia na dve základné kategórie.
Kancelárske myši - sa vlastne dajú rozdeliť na dva poddruhy. Prvé sú klasické myši určené iba na ovládanie počítača, ktoré stoja pár sto korún. Druhou možnosťou sú myši uspôsobené presne pre vašu ruku, aby ste po celých dňoch s myšou v ruke nemali bolesti. V takom prípade sa dbá na správne postavenie prstov a aby zápästia nebolo príliš namáhané.

Herné myši - sa vyznačujú špecifickým dizajnom a programovateľnými tlačidlami pre rýchlejšie ovládanie. Sú prispôsobené pre čo najrýchlejší pohyb ruky. Veľmi dôležitá je čo najrýchlejší odozva, preto väčšina herných myší zostala drôtová. Ich znakom je aj rôzne farebné podsvietenie pre lepšiu prehľadnosť za tmy a väčší efekt. Mávajú tiež pogumovaný povrch, aby v ruke čo najmenej kĺzali.

pripojenie myši
Aj v tomto prípade treba voliť medzi dvoma možnosťami.
Drôtové myši - majú klasický kábel, ktorý sa cez konektor pripája do počítača. Ich výhodou je nízka doba odozvy aj pri nižšej cene, nedochádza tu k výpadkom signálu. Limitujúcou je samozrejme ich kábel, ktorý štandardne má okolo 1,5 metra.
Bezdrôtové myši - sa s počítačom prepájajú cez Bluetooth, Wi-Fi alebo USB port. Fungujú na dosah niekoľkých metrov, väčšina výrobcov uvádza až okolo 10 metrov, ak v okolí nie sú žiadne prekážky. Všetko sa tak dá ovládať na diaľku, nevýhodou však je nutnosť meniť v nich pravidelne batérie.

Vhodná veľkosť myši
Myš by vám mala padnúť presne do dlane. Veľkosti myši sú udávané rovnako ako u oblečenia. Pre malú ruku s dĺžkou od konca prostredníka k chrbtu dlane okolo 17 cm sa hodí veľkosť S, pre 20 a viac cm potom XL. Rovnako ako s oblečením však bude najlepšie, keď si sami vyskúšate, ktorá myš vám padne správne do ruky.
Späť hore

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil