hore

Rozdiely medzi chytrými hodinkami a fitnes náramky

Neviete, či si chcete zaobstarať fitness náramky alebo chytré hodinky? Pozrieme sa na základné rozdiely medzi nimi, aby ste mali porovnanie. V poslednej dobe sa začína objavovať čím ďalej tým viac hybridov, nejaké rozdiely by sme napriek tomu našli. Aké to sú?

K akému sú účelu?

Základný rozdiel je samozrejme v účelu oboch zariadení. Náramky sa používajú hlavne pri športe as trochou nadsadenia ich môžeme označiť za zjednodušené hodinky. Majú aplikácie hlavne na monitorovanie pohybovej aktivity alebo spánku. Hodinky majú spektrum aplikácií o dosť širšie, niektoré už by sa dali nazvať miniatúrnym mobilom. Možno ich teda využívať aj na šport, ale ak potrebujete zariadenie len pre fitness, sú hodinky zbytočne zložité a drahé.

Dizajn a materiál

Fitness náramky sú vyrábané tak, aby sa pod nimi ruka zbytočne nepotila a nijako nevadili pri pohybe. Sú tiež odolnejšie voči nárazu, väčšina modelov je odolných voči vode. Chytré hodinky sa viac hodí na bežné nosenie, možno si vybrať z mnohých rôznych materiálov a dizajnu. Možností vzhľadu ponúka určite viac ako náramky, čo je však kvôli vyššie spomenutým faktom pomerne logické.

výdrž batérie

Batérie náramkov i hodiniek sa dobíja väčšinou cez microUSB, čím ďalej častejšie však ponúka aj bezdrôtové dobíjanie, ktoré rozhodne oceníte! Hodinky rádovo vydrží niekoľko dní (3-5), fitness náramky potom niekoľko týždňov (1-2). Dobu výdrže vždy výrobca uvádza u produktu, s každým novým modelom sa výdrž predlžuje, tlak od nás zákazníkov na výdrž batérie je poznať.

A koľko to stojí?

Jeden z najväčších rozdielov je taky v cene. Chytré náramky sa dajú zaobstarať aj v poriadku sto korún, tie najdrahšie stoja do 3 000 Sk. Na tejto hladine ceny hodinky len začínajú a môžu sa šplhať až do desiatok tisíc. Jasne si teda určite, na čo presne zariadení potrebujete, či si kúpite produkt za zodpovedajúcu cenu.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil