hore

Typy tvrdených skiel pre mobil. Aké vybrať?

Vyberáte tvrdené sklo pre svoj telefón a tápete v rozdieloch medzi 2,5D, Full Face a inými prémiovými sklami? Poradíme vám, aké zvoliť.

Displej telefónu je jednou z jeho najdôležitejších a zároveň najzraniteľnejších súčastí. Každodenné používanie, neopatrnosť alebo napríklad aj smola môže viesť k poškriabaniu, prasklinám alebo úplnému rozbitiu displeja. Našťastie existuje jednoduché a efektívne riešenie, ako obrazovku spoľahlivo ochrániť - tvrdené sklo.

Pokiaľ však začnete hľadať to pravé ochranné sklo pre váš telefón, rýchlo zistíte, že nie je sklo ako sklo. V obchodoch a e-shopoch narazíte na rôzne typy a prevedenie tvrdených skiel, ktoré sa líšia tvarom, veľkosťou, hrúbkou aj ďalšími parametrami. Ako sa v nich vyznať a vybrať to pravé pre váš mobil?

Klasické tvrdené sklá 2,5D

Začnime tým najzákladnejším a najrozšírenejším typom – klasickými tvrdenými sklami 2,5D . Táto ochranná tvrdené sklá majú zaoblené hrany (odtiaľ označenie 2,5D) a pokrývajú iba rovnú časť displeja telefónu. Ich hlavnou výhodou je univerzálnosť. Hodí sa prakticky na akýkoľvek telefón s plochým displejom, či už ide o iPhone, Samsung, Huawei alebo iné značky.

Kvalitné ochranné tvrdené sklá 2,5D , ako napríklad obľúbené značky Aligator , FIXED alebo Tactical , nemajú ostré hrany a ponúkajú veľmi dobrú ochranu a čistý vzhľad za rozumnú cenu. Aplikácia je jednoduchá. Stačí sklo priložiť na čistý displej a jemne pritlačiť.

Pokiaľ teda hľadáte spoľahlivú a cenovo dostupnú ochranu pre váš telefón a nevadí vám, že sklo nechráni úplne celý displej až k okrajom, je pre vás 2,5D sklo jasná voľba.

Full Face a 5D ochranné sklá

Chcete, aby ochranné sklo bolo na vašom telefóne takmer neviditeľné a chránilo nielen displej, ale aj jeho boky a rohy? Potom sú tu pre vás ochranné sklá Full Face . Ako už názov napovedá, tieto sklá pokrývajú celú prednú stranu telefónu – displej aj rám okolo neho. Tým vytvárajú jednotný a na pohľad veľmi elegantný vzhľad, ako keby bolo sklo prirodzenou súčasťou telefónu.

Full Face sklá sú tou pravou voľbou pre majiteľov telefónov so zahnutým displejom, ako sú napríklad vlajkové lode Samsung Galaxy S22 Ultra , Huawei P50 Pro alebo posledné modely iPhone . Pri týchto telefónoch by klasické 2,5D sklo nepriľnulo správne k zahnutým okrajom a nezabezpečilo by dokonalú ochranu. Full Face sklá však kopírujú zaoblenie hrán a perfektne priľnú k celému povrchu.

Podobne je na tom 5D tvrdené sklo. Jedná sa o prémiový typ ochranného skla pre mobilné telefóny, ktoré sa vyznačuje výrazne zaoblenými hranami, pokrytím celého displeja až k okrajom , vyššou hrúbkou a presnými výrezmi pre prvky telefónu. Často má aj špeciálne vrstvy proti odtlačkom a poškriabaniu alebo filter modrého svetla. 5D sklá poskytujú maximálnu ochranu displeja a dokonale kopírujú tvar konkrétneho modelu telefónu.

Prémiové tvrdené sklá FIXED Armor

Pre tých najnáročnejších užívateľov, ktorí chcú pre svoj drahý telefón len to najlepšie, sú na trhu prémiové tvrdené sklá FIXED Armor . Tieto špičkové sklá ponúkajú maximálnu ochranu a čistý vzhľad bez kompromisov.

Sklá FIXED Armor majú dokonale opracované zaoblené hrany, ktoré plynule nadväzujú na displej telefónu. Poskytujú tak maximálnu možnú ochranu pred nárazmi, pádmi a poškriabaním. Zároveň sú tenšie ako klasické sklá.

FIXED Armor sa vyrába presne na mieru konkrétnych modelov telefónov. Priliehajú tak k displeju dokonale a často ani nespoznáte, že je na telefóne ochranné sklo.

Prémiová kvalita sa prejavuje aj v ďalších aspektoch. Sklá FIXED Armor majú špeciálnu oleofóbnu vrstvu , ktorá zamedzuje zachytávaniu odtlačkov prstov a mastnoty. Povrch skla je navyše extrémne odolný proti poškriabaniu s tvrdosťou 9H. Spoľahlivo tak ochráni displej telefónu za všetkých okolností.

Odborná aplikácia tvrdeného skla

Nech už si vyberiete akýkoľvek typ tvrdeného skla , kľúčová je jeho správna aplikácia na displej telefónu. Pokiaľ totiž pod sklom zostanú nečistoty, prach alebo bubliny, nebude sklo plniť svoju funkciu na 100 % a časom môže prasknúť alebo sa dokonca odlepiť. Nie ste si istí, ako ochranné sklo na mobil správne nalepiť?

Potom bude lepšie sa obrátiť na odborníkov. Napríklad na fajnových fajnšmekrov od nás. Naši skúsení technici sklo precízne nalepia bez najmenších nečistôt a bublín. Pokiaľ objavíme výrobnú vadu skla, alebo sklo chybne nalepíme, idú náklady za nami.

Či už máte iPhone , Samsung , Xiaomi alebo akýkoľvek iný telefón, tvrdené sklo by malo byť povinnou výbavou každého smartfónu.

Vyberte si to pravé ochranné tvrdené sklo pre svoj smartfón. A ak máte akékoľvek otázky, neváhajte sa na nás obrátiť.

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

7

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil