hore

Mobilné telefóny Použitie telefónu: Odolné mobily

Odolné telefóny sú vhodné pre outdoorové aktivity, sú totiž oveľa odolnejšie voči mechanickému poškodeniu. Outdoorové telefóny sú tiež odolné proti prachu a vydrží aj extrémne vysoké teploty. Odolný telefón môže byť tlačidlový, ktorého odolnosť je naozaj vysoká, existuje aj celý rad odolných dotykových telefónov, na ktorých si môžete pustiť napríklad navigáciu s mapou. Outdoorový telefón má aj rôzne stupne krytia, ktoré môžu zabezpečiť aj jeho vodeodolnosť na niekoľko minút. Čo kvalitné odolné telefóny vydrží? A podľa akých kritérií vyberať?
Zobraziť viac

V kategórii máme: 0 produktov 0 hodnotenie

Od:

Do:

Operačný systém

Počet objektívov zadného fotoaparátu

Rozlíšenie fotoaparátu

  Od:

  Do:

Svetelnosť hlavného fotoaparátu

Počet objektívov selfie fotoaparátu

Rozlíšenie selfie fotoaparátu

  Od:

  Do:

Svetelnosť selfie fotoaparátu

Optický zoom

Rozlíšenie videa

Počet jadier

Rýchlosť procesora

  Od:

  Do:

Uhlopriečka displeja

  Od:

  Do:

Rozlíšenie displeja

Použitie telefónu

Konštrukcia telefónu

Pamäť RAM

Vnútorné úložisko

Podpora pamäťových kariet

Pamäťová karta max

WIFI (WLAN)

Internet v mobile

Hmotnosť

  Od:

  Do:

Kapacita batérie

  Od:

  Do:

Rýchlonabíjanie

Dátový / napájací konektor

Slúchadlový konektor

Typ SIM karty

Počet kontaktů

Čítačka odtlačkov prstov

Odolnosť proti pádu

Certifikace odolnosti

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

Jak se vyznat ve stupních krytí?
Zásadní otázkou pro odolný mobilní telefon je kvalita jeho krytí. Ta se určuje podle dvou čísel – první z nich je odolnost vůči prachu a maximální hodnota je 6. Druhé je odolnost vůči vodě s maximální hodnotou 9. Rozlišujeme dva nejčastější typy krytí odolného telefonu.

 • IP67 – zabraňuje vniknutí cizích částic do mobilu. Zároveň je ho takto možné ponořit do hloubky okolo 1 metru až  na několik desítek minut.
 • IP68 – jelikož dokonalá ochrana telefonu před vodou ještě neexistuje, jde o nejvyšší stupeň. Tyto voděodolné telefony vydrží ponoření až do hloubky uvedené výrobcem.
Dotykový, nebo tlačítkový?
Mohlo by se zdát, že opravdu odolné mohou být jen tlačítkové telefony. Nabídka odolných dotykových telefonů se však dnes stále rozrůstá.
 • Tlačítkový odolný telefon vydrží opravdu v podstatě cokoliv, jen si vzpomeňte na legendární Nokii 3310. Zároveň však nabízí základní funkce nežli dotykové mobily.
 • Dotykový odolný telefon je parťákem pro sportovní aktivity a nebo pomocníkem na stavbách. Jako odolný smartphone má samozřejmě k dispozici všechny dostupné aplikace včetně map.
Co dalšího by měl odolný telefon mít?
Podíváme se, jaké další vlastnosti a technologie by měly odolné mobily mít.
 • Odolnost vůči pádu – většina odolných telefonů využívá propracované gumové prvky, které tlumí náraz. Smartphone by tak měl vydržet i pád s několika metrů.
 • Extrémní teploty – na cestách je možné se setkat i s teplotami, při kterých by se normální telefony přehřívaly. Díky těsnění a speciální úpravě vydrží outdoroové telefony fungovat i ve vysokých teplotách.
 • SOS tlačítko – může být záchranou v krizové situaci. Po jeho stisknutí mobil automaticky vytočí přednastavené číslo nebo odešle svou aktuální polohu. Vhodné pro okamžitou reakci na hrozící nebezpečí nebo při zabloudění.
DUAL SIM – mnoho lidí využívá odolné telefony pro exotické cesty. V takovém případě se zvláště v Asii hodí mít více slotů pro SIM s 4G LTE, která je při zakoupení v dané zemi velmi levná. Späť hore

Máte otázku?
Spýtajte sa našich fajnšmekrov

Hľadáte príslušenstvo pre telefón?

Neviete, aký máte model?

16

Skúsení špecialisti
máme viac ako 16 rokov skúseností

Autorizovaný predajca
predávame tovar z oficiálnej CZ/SK distribúcie

Fakt rýchle dodanie
tovar skladom posielame do 24 hodín

8

F-Mobil predajní
príďte sa poradiť

Podeľte sa o svoje úlovky na Instagramu. Použite #Fmobil Pochváľte sa na Instagramu. Použite F-mobil Podeľte sa so svojim chytrým zariadením na Instagramu. Použite #Fmobil Zobraziť profil